Губернаторська недоношеність

Губернаторська недоношеність19 червня Кабінет міністрів України погодив звільнення Олександра Вельбівця з посади голови Черкаської ОДА. Тепер юридично оформити відсторонення очільника Черкаської області має відповідний Указ Президента Зеленського…

Вельбівець був призначений головою Черкаської ОДА 20 листопада 2018 року. У новітній історії України жоден з губернаторів не керував так мало – лише 7 місяців. Недоношений якийсь вийшов керівник…

Невпевнена поведінка Олександра Івановича впродовж всіх 7 місяців роботи. Повний провал 5-го Президента України Порошенка в Черкаській області на президентських виборах. Непризначення Києвом заступників голови ОДА.

Усе це гамузом зайвий раз доводить правоту місцевих і немісцевих спостерігачів та оглядачів, які майже одностайно заявляли в листопаді 2018 року: призначення Вельбівця черкаським губернатором - результат передвиборчого компромісу між Петром Порошенком та одним з найбагатших людей України – Юрієм Косюком.
Призначення відбувалося як в напівфеодальній державі – два сюзерена призначили васала, а плебс при цьому «безмолвствував».

Сказати, що команда Президента Зеленського демонструє чудеса відкритості сьогодні – це буде великим компліментом для команди Зе. Поки Президент Володимир Зеленський схожий на актора, який має грати роль глави держави, але сценарист пиячить, і тексту для виступів та монологів немає. Прес-конференція ж нового Президента – це щось взагалі з розряду фантастики…

Поки що очевидно, що інститут губернаторів в Україні буде збережено. Губернатори призначатимуться Президентом з урахуванням думки громадськості (так декларується).

Коли так, то це хоч і невеликий, але – крок уперед. Однак публічно до жителів Черкаської області (або хоча б до експертного товариства) ніхто поки що не звертався з проханням оцінити кандидатури X, Y або Z. За якими критеріями ці кандидатури відбираються і на підставі чого відбуватиметься призначення – теж невідомо.
Губернаторська недоношеність

Політична Україна Президента Зеленського поки що - Terra incognita…

Денис Сирцов
20.06.2019 19:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter