Лідер виборчих симпатій у 195 ВО Євгеній Курбет подав документи на реєстрацію кандидатом

Лідер виборчих симпатій у 195 ВО Євгеній Курбет подав документи на реєстрацію кандидатомВиборча кампанія у «проблемному» крузі знову обіцяє бути непростою.

16 червня один з лідерів ГО «Громадська ініціатива «ЛАД» Євгеній Курбет подав до Центрвиборчкому пакет документів на реєстрацію кандидатом у депутати Верховної Ради України. Нагадаємо, минулого тижня його кандидатуру підтримала низка ветеранських організацій Черкащини, а також учасники Форуму «Громадська ініціатива-2019», в якому взяли участь лідери громадської думки Черкащини й провідні експерти з різних галузей. Очікується, що до кінця цього тижня ЦВК офіційно зареєструє Євгенія Курбета кандидатом й він зможе розпочати агітаційну кампанію у 195 виборчому окрузі. Тим часом самі вибори тут обіцяють бути непростими. Утім, як завжди.

«Складне рішення» і реакція спільноти

Напередодні подання документів на реєстрацію Євгеній Курбет опублікував на своїй сторінці у Фейсбук звернення, в якому пояснив причини свого «складного рішення» йти на вибори до Верховної Ради України й відверто попросив підтримки у спільноти.

«Під час громадської діяльності мною та активістами ГО «ЛАД» розроблені програми соціально-економічного розвитку Черкащини, які спрямовані на зміцнення місцевих громад, надання їм більш широких можливостей для визначення пріоритетів розвитку, зростання бюджетів та захищеності населення.

Після оголошення позачергових виборів до Верховної Ради України до мене звернулися громадські активісти, представники місцевого самоврядування, медики, учасники бойових дій, ініціативні групи та громадяни Черкащини, щоб я продовжував представляти та захищати їхні інтереси на вищому державному рівні – у парламенті.

Як людина, яка вірна військовій присязі - захищати і служити народу, - я даю свою згоду, адже це висока честь і обов’язок, якими не можна нехтувати ніколи.

Закликаю вас, шановні громадяни, разом зробити правильний вибір – за Черкащину, за захист та розвиток свого краю!», — зазначив Євгеній Курбет

Усього за два дні пост Євгенія Курбета зібрав майже пів тисячі відміток «подобається», репостів та схвальних відгуків користувачів соціальної мережі.

Так, Олександра Теліженко, майстриня народного мистецтва, заслужений художник України, член Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка прокоментувала звернення Євгенія Курбета словами: «Крок правильний! Вітаю! Ми у Вас ВІРИМО!!!»

Олександр Богуславський, завідуючий хірургічним відділенням обласної лікарні, головний позаштатний хірург УОЗ облдержадміністрації, Заслужений лікар України написав: «Шановні земляки, шановні черкащани! Нарешті нам всім з'явилася можливість віддати свій голос за чесну і порядну людину! Не упустіть цю можливість! Я голосую за пана Евгенія!!!»

Черкащанин Василь Вороний залишив повідомлення: «Віримо. Довіряємо. Підтримуємо».

Оксана Циганок, волонтерка, керівник Центру допомоги армії зазначила: «Ми познайомилися в не простий період, коли в країні війна... Гідний офіцер, людина честі і слова!»

Екс-голова Апеляційного суду області Черкаської області Віктор Подорога написав: «Пане Євгенію, я і мої друзі — за Вас!.»

Черкащанин Геннадій Кузьменко прокоментував: «Не зустрічав більш порядної і принципової людини, як Євген Олександрович! Підтримка Черкащан забезпечена!»

Без «політичного даху»

Уже наступного дня після публікації заяви, Євгеній Курбет подав до Центральної виборчої комісії України документи на реєстрацію кандидатом у народні депутати. На вибори він іде самовисуванцем, хоча різні політичні сили напередодні виборчої кампанії пропонували йому приєднатися до них.

— Я не можу прив’язувати себе до певних політичних сил, — пояснює Євгеній Курбет. — Насамперед, тому, що я маю власні погляди і власні ініціативи, які сьогодні вкрай потрібні для встановлення миру та стабільності в державі, зміцнення її обороноздатності та демократичного розвитку. Це з одного боку. З іншого — відродження повноцінного життя у нашій глибинці. На жаль, у погоні за європейськими цінностями багато, хто навіть не згадує про наші села. Та й узагалі сьогоднішній політикум надто відірваний від реальності. А вона сурова. Ми пишаємося безвізом і вдалими прикладами створення об’єднаних громад, яких в області є декілька десятків — і це добре. Але слід пам’ятати й про села, які лишаються відрізаними бездоріжжям, без транспортного сполучення, без мобільного зв’язку й інтернету, без доступу до медичних послуг, де єдиним джерелом існування місцевих жителів як і сто років тому є город і власні руки. Сьогодні цим людям потрібна допомога держави не менше, ніж нашим захисникам на передовій. Адже, по суті, йдеться про виживання. Щороку з карти України зникає щонайменше 5 сіл. Так, минулого року чисельність наявного населення Черкаської області зменшилася більш як на 14 тисяч осіб. Це — найвища динаміка скорочення населення за з 2005 року! Причому, найбільші демографічні втрати маємо саме на селі — понад 8 тисяч селян. Це населення більш як 14 середньостатистичних сіл області. Села стрімко старішають і буквально вимирають, тоді як молодь та люди працездатного віку намагаються виїхати із села за першої ж ліпшої нагоди, — прокоментував своє рішення Євгеній Курбет.

«Проблемний округ»

Слід зазначити, що майже два десятиліття 195 виборчий є стабільно проблемним. Так, у 2002 році тут на повторних виборах неочікувану перемогу здобув ужгородський бізнесмен з київською пропискою й «дахом» у СДПУ(о) Нестор Шуфрич. Потім двічі обирався бізнесмен із львівським корінням і так само з київською пропискою й багатою палітрою політичних симпатій: від БЮТ до Партії регіонів (обрався до ВР за списками цих партій) Володимир Зубик. І щоразу перемоги «парашутистів», як їх охрестили ЗМІ, супроводжувалися скандалами щодо підкупу виборців. Щоправда, гучні заяви та звинувачення так і не були розслідувані і доведені.

Зважаючи на це, увага громадськості та неурядових організацій, що спостерігають за виборчим процесом в Україні, до 195 округу на цих виборах буде пильною. І це вселяє надію на те, що цього разу вибори пройдуть чесно і прозоро. Так, Громадянська мережа ОПОРА, яка з 2007 року аналізує виборчі процеси в країні й спостерігає за всіма його етапами, вже моніторить ситуацію в окрузі.

14 червня на офіційному сайті ОПОРИ з’явився детальний звіт про активність у цьому окрузі Громадської організації «ЛАД» та одного з її лідерів Євгенія Курбета. Координатор спостереження за виборами у Черкаській області Громадянської мережі ОПОРА Захар Колісніченко детально проаналізував соціальні ініціативи Євгенія Курета, що реалізовуються «ЛАДом» в окрузі. Зокрема, згадувалися сеанси іпотерапії (реабілітації поранених ветеранів АТО, шляхом спілкування з конями та верхової їзди), виїзні прийоми мобільних бригад лікарів у селах, програма страхування школярів, акція «Великодню паску — в кожен дім!» тощо.

Зрештою, у висновку до звіту спостереження зазначається, що в активності «ЛАДу» та Євгенія Курбета не йдеться порушення Закону «Про вибори народних депутатів України».

Знову фейки

Голова обласної організації ГО «Громадська ініціатива «ЛАД» Олексій Заволокін каже, що діяльність «ЛАДу» від самого початку її створення була побудована на принципах публічності та прозорості й сподівається, що всі учасники виборчого процесу змагатимуться так само чесно. Тим не менше, за його словами, в окрузі вже відмічалися прояви використання брудних технологій.

— Усі свої заходи ми завжди проводимо публічно і відрито, — розповідає Олексій Заволокін. — Про наші ініціативи, реалізацію наших програм і акцій ми щоразу звітуємо у засобах масової інформації, нашому віснику та на нашій сторінці у Фейсбук. Ми були першими, хто публічно визначився із кандидатурою, яку будемо підтримувати на позачергових виборах народних депутатів, провівши праймеріз. І дуже приємно, що нашу активність і безпосередню діяльність Євгенія Курбета ґрунтовно проаналізувала така поважна організація, як ОПОРА. Сподіваємося, завдяки пильності громадськості й спостерігачів вибори до Верховної Ради України у 195 виборчому окрузі пройдуть чесно, вільно і демократично. Ми в цьому зацікавлені, напевно, найбільше, адже, нагадаю, за результатами соціологічного дослідження, проведеного на початку червня Академією стратегічних досліджень, найбільшу підтримку виборців округу нині має Євгеній Курбет. Більше того, Центрвиборчком зареєстрував «ЛАД» в якості офіційного спостерігача на виборах у Черкаській області, тож ми так само пильно будемо спостерігати за перебігом виборчої кампанії. Утім, уже зараз видно, що кампанія буде непростою. Вже зараз до нас надходить інформація з районів про створення одним із потенційних кандидатів «сітки», для чого в людей навіть просять надати паспортні дані. Крім того вже був випадок роздачі фейкової газети, зміст якої направлений проти іншого можливого кандидата. Також мав місце й брудний випад на адресу Євгенія Курбета.

Так, за словами Олексія Заволокіна, напередодні проведення праймеріз на адресу Генерального штабу Збройних сил України надійшла скарга, начебто від Черкаського міського комісара Ігоря Малимона. З неї Євгеній Курбет постає мало не хрещеним батьком сицилійської мафії на Черкащині. Звісно, сам Ігор Малимон до цього «фейку» виявився непричетним, проте на запитання командування Генштабу таки довелося відповідати.

— Звісно, з помилок у тексті цього «фейку» та його змісту можна було б сміятися, якби в країні були мир, стабільність і порядок. Та коли триває війна, коли щотижня маємо бойові втрати, це називається іншим словом — диверсія. Ми всі сподіваємося, що на цьому дезінформаційний креатив політтехнологів вичерпався й надалі всі учасники виборчого процесу зосередяться на агітації та роботі з виборцями, а голосування пройде вільно і без порушень, — розповів Олексій Заволокін.

Віталій Шипша
19.06.2019 14:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter