Це - фіаско, Петро Олексійовичу

Це - фіаско, Петро ОлексійовичуУ травні 2014 року під час голосування в першому турі позачергових виборів Президента України Черкаська область віддала Петру Порошенку 54,61 % голосів. Загалом тоді взяли участь у голосуванні 673 734 жителів області. Майже 369 тисяч проголосували за Петра Олексійовича.

Як і більшість виборців по всій Україні, черкащани повірили в обіцянку Порошенка «Жити по-новому!», швидко завершити АТО на Сході та розпочати економічні реформи. І проголосували, як і решта виборців, - авансом…

При цьому як вітчизняні, так і іноземні спостерігачі оцінили процедуру голосування та підрахунку голосів в 2014 році як демократичну й таку, що відповідала вітчизняному законодавству. Адміністративний ресурс на виборах в травні 2014 року був відсутній. Губернатор Юрій Ткаченко був призначений на посаду в березні 2014 року виконуючим обов’язки Президента України Турчиновим та не мав потреби в сприянні тому чи іншому кандидату.

Під час голосування в першому турі виборів Президента України 31 березня 2019 року в Черкаській області участь у голосуванні взяли 63,17 % виборців. За чинного Президента віддали свої голоси 75 091 виборець (12,2 %).

Лише на 194-му виборчому окрузі Порошенко посів підсумкове друге місце. На інших 6-ти в/о Петро Олексійович або третій (195, 197, 198, 199 ), або четвертий (196, 200).

Як Провінція вже писала, напередодні першого туру перед усіма головами райдержадміністрацій було поставлено завдання – 30 % підтримки в районі за чинного Президента. При цьому кожен голова РДА мав написати заяву про відставку з відкритою датою (щоправда, погодилися це зробити, за нашою інформацією, лише два голови РДА).

Учора Петро Порошенко звільнив з посади голову Одеської ОДА Максима Степанова. На рідній для Президента Одещині за нього проголосували 9,08 % виборців. Степанов пов’язав рішення Президента з результатом на виборах та відмовився звільняти крісло, мотивуючи це тим, що губернаторів в Україні звільняють за поданням Кабінету міністрів.

Порівняно з малою батьківщиною Порошенка, на Черкащині глава держави зібрав аж на 3 % більше. Проте скільки з цих 12,2 % - адмінресурс? У середовищі політтехнологів існує усталена думка, що більше 5 % адмінресурс дати не може. Також існує ще один усталений штамп – представник чинної влади на будь-яких виборах апріорі стартує з 10-15 % голосів. Це – держслужбовці, військовослужбовці, правоохоронці, податківці тощо. Беручи до уваги ці дві обставини, реальний результат Порошенка в Черкаській області (без держслужбовців та адмінресурсу) мав би коливатися в межах статистичної похибки.

Тому результат Порошенка в Черкаській області – це найкраща характеристика професійної придатності голови Черкаської ОДА Вельбівця та всіх голів райдержадміністрацій, депутатів від БПП «Солідарність» в обласній раді та радах усіх рівнів.
Це - фіаско, Петро Олексійовичу

За 5 років Петро Порошенко спустив у каналізацію довіру від жителів Черкаської області. В разі, якщо станеться диво, і в другому турі він здобуде «піррову перемогу» над Зеленським, незрозуміло – що робити з його реальним, у межах статистичної похибки, рейтингом на Черкащині?

Кіндрат Булавін
09.04.2019 18:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter