Пам’ятка українському виборцю

Багато читачів були свідками й учасниками вже 6-х кампаній з обрання Президента України. Значна частина людей сподівається, що кандидат, якому вони симпатизують, у разі перемоги зможе покращити – як життя в цілому, так і їхнє буття, зокрема.

У сьогоднішній Україні це – ілюзія. Чому? Про те – нижче…

1) Українці – кордоцентрична нація. Обирають серцем. Президент має бути красивим. Вміти сказати так, щоб на очах «забриніла сльоза». Український виборець, зіштовхуючись з кандидатами, перетворюється на 18-річне дівчисько, яке обирає виконувача своїх «хотєлок». Коли виборець уявить себе 40-річною мамою-одиначкою з двома дітьми – якість вибору покращиться сама по собі. Але, напевне, не в березні 2019 року…
Пам’ятка українському виборцю

2) Програм кандидатів ніхто не читає. І це правильно. Їх пише інтелектуальна обслуга. І пише те, що кандидат ніколи не буде робити. Янукович обіцяв почути кожного, але плювати хотів на всіх з Межигір’я. Ющенко малював «10 кроків назустріч людям», але за 5 років люди так і не зрозуміли – де були ті люди? Порошенко обіцяв «жити по-новому». Якщо дивитися на курс долара, то жити по-новому - це жити втричі гірше, ніж до Порошенка.
Пам’ятка українському виборцю

3) Всі кандидати в Президенти хочуть перемогти, щоб мати доступ до розподілу матеріального й майнового ресурсу держави. Це – перша, і в більшості кандидатів – єдина мета участі у виборах. Кожен з президентів України, пішовши у відставку, став заможнішим, ніж був до цього.

4) Всі кандидати під час кампанії говорять лише те, що люди хочуть почути. Тому передвиборчі дебати – це змагання в акторській майстерності посередніх артистів і кількох зірок ( в 2019 році в Україні зірки – це Тимошенко, Порошенко, Ляшко, і суперзірка – Зеленський). І, стежачи за ними, слід уявити себе членом журі на конкурсі КВК
Пам’ятка українському виборцю

5) На виборах Президента в Україні обираєш своєрідного телевізійного терапевта, психолога й психіатра в одній особі. Він регулярно пояснюватиме тобі по ТВ, що не все так погано в нашому домі. Що останнім часом стало трішки краще. А завтра Україну взагалі чекатиме прорив…Реально ж кожний Президент (безвідносно до прізвища) матиме справу з управлінською кризою на місцях та районах. Розумні тікають за кордон. Обирати доводиться серед «кращих з гірших». Та ще й виходячи з принципу лояльності. Тому навіть у геніального глави держави на місцях будуть керувати сірі «вельбівці». І вплив на них у Президента дуже обмежений через коротку «лаву запасних».

6) Всі кандидати в Президенти України – самозакохані нарциси. Слова «самокритика, помилка» в їхньому лексиконі відсутні. Навіть розумний Гриценко, приїхавши в Черкаси на зустріч з головредами місцевих ЗМІ, говорив переважно про власний рейтинг. А популіст Ляшко на з’їзді своєї партії, під час скандування власного прізвища, ледь не отримав оргазм…Через 5 років президентського терміну такі політики остаточно вкриваються бронзою і їх слід негайно міняти.
Пам’ятка українському виборцю

7) Що добре в Україні сьогодні – так це реальна конкуренція і відносно безболісна зміна політичних еліт на виборах. От тому Порошенко в ролі екс-Президента після березня-2019 набагато корисніший, ніж Порошенко на другому терміні. Підконтрольні йому ЗМІ будуть нещадно критикувати наступника, що в умовах сучасної України – величезне благо…

8) …Адже всі кандидати в Президенти – залежні від великого капіталу. Випромінюють марнославство. Говорять неправду. Йдуть, щоб заробити на горбу народу України, який вони люблять понад усе.
Пам’ятка українському виборцю

І чому народ України має ставитися з пієтетом до здирників?

Чи не єдине, що можна сьогодні зробити на виборах – оформити зміну еліт. На більше поки що «кордоцентричні» українські виборці не здатні. Але й те, що ми маємо можливість «пєрєтрахівать» (неологізм від Президента Білорусі Лукашенка) раз на 5 років тих, хто при владі - добре.

Часи, коли з’являться люди, за яких не соромно віддати голос (а не обирати менше зло, як зараз) – обов’язково настануть. Коли країна подорослішає.

Геннадій Саприкін
28.01.2019 18:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter