Президентські вибори Порошенко програв у Черкасах 18 січня

Черкаський підприємець Олег Лисак виклав на YouTube відео діалогу з Президентом України Петром Порошенко. Місце їхньої зустрічі – Черкаси, біля входу в музичне училище, де сьогодні глава держави взяв участь у відкритті пам’ятника першому митрополиту Української автокефальної православної церкви Василю Липківському. Після тут відбувся подячний молебен з нагоди отримання Томосу.

Лисак: Петр Алексеевич…

Порошенко Да…

Лисак: А скажите, когда с коррупцией бороться будете? Это самое важное. Коррупция – это раковая опухоль…

Порошенко:…У мене прохання до вас: сходіть в церкву, поставте свічку, бо ви – невіруюча людина…І Вас Господь попустить…Ви зараз з іншою метою, «работодатель»…

Лисак: Коррупция нам не мешает, да?

Пауза, Порошенко розмовляє з церковними ієрархами…Лисак знову ставить питання.

Лисак: Петр Алексеевич, когда на прием к вам можно попасть от общественности? По вопросам коррупции…

- (Порошенко до людей): Бачите, прислали людину, яка навіть української мови не вивчила! Вони от всі москальські провокатори, вони нас тут намагаються розколоти…Я вам дуже дякую, дорогі мої…Молимося за Україну! Молимося за єдину церкву! Молимося за єдність нашого українського народу! І нехай вони почують наше «Слава Україні!»

Люди: «Героям слава!»

Порошенко: Оце вам відповідь, пане провокаторе!

Лисак: Петр Алексеевич, я такой же украинец, как и вы…Я просто хочу, чтобы коррупции у нас не было…


Дане відео буде популярним в інформпросторі – до ворожки ходити не треба. Що воно означає суто технологічно?

Нагадаємо, що Петро Порошенко – дуже сильний публічний політик, один з найкращих маніпуляторів і демагогів. Приблизно на одному рівні з Юлією Тимошенко і Олегом Ляшко.

Порошенко знає, що кожне необережне слово, сказане публічно, може бути повернуте проти нього.
Президентські вибори Порошенко програв у Черкасах 18 січня

В даній ситуації він би міг:

а) Перевернути ситуацію догори дригом: «Пане підприємець, я згоден з Вами – проблема існує. І вона серйозна. Ви знаєте, що робити? Чекаю вас тоді –то…на прийомі у себе. Я вислухаю ваші пропозиції і разом з вами, і з тисячами активних громадян ми зламаємо хребет цьому ганебному явищу…»

У такому випадку одразу робиш людину з натовпу своїм союзником і публічно набираєш очки. Це – технологічно сильна відповідь.

б) Сказати так (ображено-конфронтаційно): «А хто сприяв появі нової української поліції? Хто сприяв створенню НАБУ, САП, НАЗК, ДБР та інші? Це з’явилося при президенті Порошенку! Ще не все вдається, але за підтримки суспільства ми…

в) Не дуже вдало, бюрократично, але теж нормально: «А хто звільнив за корупцію (кілька прізвищ називаються)? А ви знаєте, що за 2018 рік в Україні зросло на стільки-то відсотків розкриття таких-то злочинів, на стільки- то – таких…Це що – не боротьба з корупцією?

Це не дуже переконливо, але в принципі – більш-менш по суті.

Але Порошенко обирає найгірший технологічний варіант: робить зі свого потенційного союзника ворога, «шпійона», людину, яка навіть «української мови не вивчила». І ще й пропонує йому піти до церкви поставити свічку…

Висновок: Порошенко – не та людина, яка говорить те, що думає. Президент України говорить те, що вважає за доцільне в тій чи іншій ситуації. Очевидно, що Порошенко та його команда на час передвиборчої кампанії обрали лінію на войовничий клерикалізм ( формування свідомості громадян країни на базі релігійних формул), демонстративне порушення Конституції України (Порошенко – конституційний гарант права підприємця Лисака звертатися до нього будь-якою зручною йому мовою), навішування ярликів та шпіономанію.

Наявний у Президента адмінресурс досить слабкий і не дає можливості Порошенку сподіватись на масштабне підтасовування голосів.
Президентські вибори Порошенко програв у Черкасах 18 січня

Президентські вибори Петро Олексійович програв у Черкасах 18 січня 2019 року…

Геннадій Саприкін
18.01.2019 17:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter