Це вже "дніщє"? Ні, це черкаська політика!

Це вже "дніщє"? Ні, це черкаська політика! Сьогоднішнє засідання сесії Черкаської міської ради не відбулося. Із 42 чинних депутатів в сесійній залі зареєструвалися 13-ть. З мером Бондаренком та секретарем міської ради Нищиком – 15-ть…

Планувалося, що сьогодні депутати затвердять бюджет міста на 2019 рік. Неявка членів фракцій БПП, ПВД та Громадянської позиції засвідчила, що мер Черкас Бондаренко зараз не контролює більшість. Робота Черкаської міськради вкотре заблокована…

Слід зауважити, що блокувати роботу сесії, не з’являючись на засідання – черговий етап в розвитку місцевого самоврядування в Черкасах. Раніше сесії зривалися видовищніше.

При мерові Анатолію Волошину тодішні депутати Олексій Арсенюк та Михайло Мушиєк (на той момент обидва були у зоні впливу Володимира Олійника) ставали спиною до трибуни і просто не давали меру розпочати роботу.
Це вже "дніщє"? Ні, це черкаська політика!
Михайло Мушиєк

При Сергієві Одаричу опозиційна до нього фракція «Батьківщина» (нею опікувався на той момент нардеп Богдан Губський) приходила на сесію з дудками та какофонією оскаженілого оркестру не давала Одаричу працювати.

Після того, як в Україні відбулася бюджетна реформа, на місцевому рівні депутати розподіляють у кілька разів більше видатків, ніж раніше. Ставки зросли, і тепер значно ефективніше організовано не приходити на сесії, змушуючи опонентів йти на поступки. Технологія безпрограшна. Якщо пауза затягнеться, то розлючені пільговики, бюджетники й пенсіонери можуть влаштувати всім депутатам сеанс демократії «прямої дії». У Черкасах цим прийомом по черзі користуються або промерська більшість, або опозиційна меншість.

Щоб освіжити пам’ять, пригадаємо, що в останні роки за гроші бюджету обласного центру веде боротьбу три організованих угрупування:

- команда екс-мера Одарича (читай – Михайла Бродського);
Це вже "дніщє"? Ні, це черкаська політика!
Михайло Бродський

- команда обласної організації ВО «Батьківщина»;

- група Бородая (вихідці з черкаських ОЗУ), які нині контролюють фракцію БПП.

На початку мерської каденції Анатолія Бондаренка група Бородая тісно співпрацювала з мером. Після вбивства Михайла Бінусова Бондаренку вдалося позбутися впливу черкаських «неформалів». У результаті група Бородая знову пішла на ситуативне зближення з представниками Бродського-Одарича.
Це вже "дніщє"? Ні, це черкаська політика!
Андрій Бородай

Назви відомих в Україні політичних брендів (Батьківщина, БПП «Солідарність», ПВД) не повинні вводити в оману. Черкаська політика позбавлена будь-яких ідеологічних забобонів (навіть праворадикальна «Свобода» в Черкасах – банальні «альфонси» на шиї бюджету). Партнери по бізнесу просто беруть відомий політичний бренд у франшизу і б’ються з конкурентами за право освоєння коштів міського бюджету.

На даний момент всі вершки дістаються партнерам Бондаренка – Михайлу Мушиєку, Роману Дисканту, Юрію Тренкіну тощо. Бродський-Одарич та їхні тимчасові попутники Бородай-Радуцький не задоволені пропорціями розподілу бюджетних грошей. І тому…не ходять на сесію, блокуючи ухвалення бюджету на 2019 рік.
Це вже "дніщє"? Ні, це черкаська політика!
Юрій Тренкін та Анатолій Бондаренко

На руку опонентам мера й те, що наближаються президентські вибори. Бюджетна криза в Черкасах рикошетом вдарить по Юлії Тимошенко, чия команда має формальну владу в обласному центрі. Тому найближчим часом команда Бондаренка, щоб розблокувати кризу в міськраді, має піти на поступки Бродському й Бородаю.

Жителям Черкас не залишається нічого іншого, як… з розумінням поставитись до битви бізнесменів за право вхопити з бюджету …цять мільйонів гривень. Важелів впливу на міську раду черкащани по великому рахунку не мають.

Геннадій Саприкін
10.01.2019 18:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter