Чотири з половиною

Чотири з половиною27 листопада Петро Порошенко призначив екс-голову Черкаської облдержадміністрації Юрія Ткаченка своїм радником. Щоправда, поза штатом.

На канцелярській мові це означає: вибач, Юрію Олеговичу, поки що посади для тебе не маю, але й ображати нікому не дозволю…

Очевидно, що після чотирьох з половиною років сидіння на «електричному стільці» (робота будь-якого губернатора – це саме воно), Ткаченко отримав популярний в соцмережах статус «в активному пошуку» й зручний гамак- на якомусь з поверхів на Банковій…

Що найбільш дивного в тривалому губернаторському терміні Ткаченка?

За понад 4 з половиною роки він не зробив жодної відвертої дурниці та не змолов – нісенітниці. Сумний досвід «папєрєдніков» доводить, що на цьому місці «дурь кожного» висвічується прям кричуще. Може Ткаченко просто вдало маскувався, але факт залишається фактом…

На кого був схожим?
Чотири з половиною

І зовні, і за характером, і за стилем роботи – на Василя Цибенка (голова Черкаської ОДА 1995 – 1998 роках). Обидва не мали потужної харизми. Обидва – обережні й надзвичайно помірковані. Сильна й не дуже поширена риса обох – не робити нікому зле. Хоча адміністративні можливості посади дають чимало можливостей «відірватись на повну».

Де проколовся?

Вибори до Черкаської обласної ради в листопаді 2015 року – темна сторінка. Звинувачення у фальсифікаціях на користь провладних кандидатів та БПП «Солідарність» з сателітами – аргументовано викладені опонентами та ЗМІ й – переконливо не спростовані.

NB!

За весь губернаторський термін Ткаченка Президент цілеспрямовано приїхав в Черкаси лише одного разу…представляти наступника Ткаченка. Чому так? У Юрія Олеговича не було типово начальницького «зудіння» - вводити в дію величезні об’єкти, паралельно використовуючи це як привід виставити себе у вигідному світлі перед начальством. Це можна обернути як недолік – не залишив по собі ніякої матеріальної згадки й не міг «нагнути» спонсорів, бо не мав належного «неформального авторитету». А можна - як перевагу: не любив «мідні труби» та не користувався батогом.
Чотири з половиною

Ходіння по «мінному полю»

Ніхто з попередників Ткаченка не отримав за свою роботу стільки криз – великих, середніх та маленьких. Бо жоден не працював в умовах гібридної (справді – цілком реальної) війни. Жоден не мав чи не щоденних контактів з людьми вкрай знервованими, агресивно налаштованими. Які переживають тільки свій біль, випромінюють ненависть та зовсім нічого не чують. Ткаченку жодного разу не зрадили нерви. В усіх критичних випадках ( нерідко це були навіть бійки перед телекамерами в публічних місцях) він ніколи не посилював напруження.

Тиск на…

За губернаторський термін Ткаченка податкова, прокуратура й поліція ні разу не «кошмарили» великий, середній та малий бізнес. Так само не було жодного публічного випадку, коли б можна було сказати, що губернаторська сторона тиснула на ухвалення того чи іншого судового рішення на свою користь. І перше, і друге – геть нетипово в сучасній Україні.

Протекционізм

Ткаченко – представник міцного середнього бізнесу. Не раз, і не два він давав приводити говорити про те, що безпосередньо сприяє бізнес-партнерам та родичам. Сказати, що таке сприяння мало кричуще відразливі форми – теж не можна. Ніхто нікого не ламав й рук не викручував. Але в області всі, кому треба, губернаторських бізнес-партнерів в регіоні знали і…активно співробітничали…

Філософія


Ткаченко – надзвичайно нетиповий адміністратор постянуковичівської України. Бо був живим втілення філософії Лао-цзи, котрий вважав, що ідеальний правитель той, про якого люди знають, що він є. Але ніхто ніколи його не бачив. Сам же Ткаченко своєю розважливістю (як варіант – інертністю), інтелігентністю та гарними манерами не заважав Життю рухатись природнім шляхом.

Перспективи

Для Порошенка екс-голова Черкаської ОДА – універсальний солдат. Його можна призначати на будь-яку ділянку і бути впевненим, що роботу він не завалить. Але й прориву не забезпечить. Враховуючи ж надзвичайну обачність самого Юрія Олеговича, рвати на грудях «тєльнік» за Президента, якому залишилося кілька місяців, він не буде. Вірніше – буде змушений. Але без фанатизму й з помірним ентузіазмом. Тобто, ледь помітно…

Відсутність яскравих якостей для того, щоб стати публічним політиком – «мінус» для Ткаченка. Вміння не робити дурниць, уникати незручних становищ та залишати носовичок чистим – плюс.

Принаймні, різниця між ним та наступником – не те що кричуща, між Ткаченко й Вельбівцем - цивілізаційна прірва....
Чотири з половиною

Сергій Цюрюпа
28.11.2018 18:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter