Не будемо слухати якийсь там Мінрегіон!

Беззаперечною зіркою номер один вчорашньої сесії Черкаської обласної ради став Олександр Вельбівець. У кільватерній колоні пропрезидентськіх човнів «дозрів до готовності» потужний панцирник, який у будь-яку мить «ламає стрій» через те, що йому закортіло порибалити. То просто відпливає у бік, бо погода класна, і час позасмагати на сонці…
Не будемо слухати якийсь там Мінрегіон!

Сесія 17 жовтня була позачерговою. Ініціатор її зібрання - Юрій Ткаченко. Основне питання – внесення змін у Перспективний план формування ОТГ в Черкаській області.

Не секрет, що переважна більшість ОТГ в Україні формуються в муках. Черкаська область – не виключення. Практично кожен депутат Черкаської облради має свої інтереси в певній ОТГ, а то й в кількох одразу. Їх обов’язково слід врахувати. У чомусь – піти назустріч. У чомусь – шукати компроміс.

Забезпечивши в такий спосіб більшість, треба ще й простежити, щоб депутати прибули на сесію, зареєструвалися й проголосували.

Перед позачерговою сесією 17 жовтня все вищеперераховане ніби й було «на мазі». Але в останню мить голова обласної ради не дав внести питання у порядок денний. По суті – зірвав план однопартійців…

Озвучена причина – внесення змін у ПП формування ОТГ області не пройшло через регламентну комісію Черкаської облради. За зібрання якої відповідає сам Вельбівець, і яка (ну так сталося, буває) саме перед вчорашньою сесією не змогла зібратися.
Не будемо слухати якийсь там Мінрегіон!

Цю бюрократичну тяганину зі сторони зрозуміти дуже важко. Але Провінція спробує запропонувати свою версію того, що сталося.

Як відомо, цього літа у голови Черкаської облради виникли певні нерозуміння всередині фракції БПП, яка й висувала його на посаду. У липні Вельбівець вразив всіх девіантною поведінкою під час голосування за звернення Черкаської облради до українського парламенту щодо підтримку єдиної помісної церкви в Україні.

Вірянин УПЦ Московського патріархату Вельбівець робив усе, щоб звернення не набрало голосів. Не вийшло. Потім, перебуваючи у літній відпустці, об’їздив усю область, повідомляючи, що з дня на день його буде призначено головою Черкаської ОДА. Все вже вирішено, готуйтеся…

Однак судячи з того, що офіційний сайт Президента України про кадрові зміни на Черкащині повідомляти не поспішає, концепція змінилася. Відчуваючи збільшення амплітуди коливань під кріслом, Вельбівець почав готувати запасний аеродром на випадок відставки. Занадто вже багато зайвого наговорено – і в кулуарах, і перед людські очі.

Тому, як і будь-який інший депутат Черкаської облради, під час нарад в облраді та ОДА Вельбівець почав проштовхувати ідею про те, щоб весь його рідний Лисянський район у Перспективному плані став однією ОТГ.

Однак формування ОТГ в Україні відбувається за методикою, розробленою Мінрегіоном, та за рішенням місцевих рад. На це йому неодноразово вказували колеги-депутати. Проте впертість Олександра Івановича загальновідома.

«Ніякий Мінрегіон тут у нас нічого не вирішуватиме». Цю фразу Вельбівець неодноразово повторював і під час засідання постійних депутатських комісій, і на вчорашній сесії облради.
Не будемо слухати якийсь там Мінрегіон!

Навіщо все ця нескладна, але малозрозуміла гра Вельбівця? Напевне, наполеонівські плани про губернаторство довелося тимчасово відкласти. Тому краще синиця в руках, аніж журавель – у вирію. Омріяна Лисянська ОТГ – це форпост персонально для Олександра Івановича на випадок, якщо в облраді таки турнуть його з посади.

Так само для Вельбівця важливо, щоб у Лисянському районі не утворилася Бужанська ОТГ, де Олександр Іванович неочікувано посварився з місцевими…

Тому в пригоді стане відома більшовицьку тактику: чим гірше, тим краще. При цьому голова облради валитиме усе, на що сил вистачить. То комісія не зібралася, то «не будемо ми слухати якийсь там Мінрегіон».

Потужний панцирник «Вел» покидає кільватерну колону та "не здається ворогам"...Геннадій Саприкін
18.10.2018 19:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter