Дружинники

ДружинникиВпродовж останніх місяців в Україні на наших очах триває оригінальний експеримент на тему: «Чи здатна політична сила, девіз якої «Навалимося гуртом та дамо в пику» завоювати симпатії виборців?»

Яка при цьому має бути використана доза насильства? Чи потрібно насильство взагалі, коли достатньо продемонструвати готовність потягати «ворогів» за чуприну?


20 липня черкаський Нацкорпус знов став інформаційним героєм дня. Кілька десятків вдягнутих в однакову уніформу «дружинників» зірвали сесію Смілянської міськради.

Діяли вони приблизно так само, як під час дебюту 29 січня 2018 року на сесії міськради в Черкасах. Блокуються виходи, займаються проходи, оточується президія…Ніхто з присутніх не може покинути залу.
Дружинники

У результаті мер Сміли Олексій Цибко відмовився відкривати сесію. Через кілька годин, коли через задуху в залі кільком людям стало зле, близько 10 поліцейських вивели мера з сесійної зали.

Лідер прибульців Дмитро Кухарчук сказав зі сцени, що (дослівно) «якщо після сьогоднішнього дня буде якийсь тиск на активістів, побиття громадських діячів чи тиск на депутатів через бюджетні питання – то це не залишиться непокараним».
Дружинники
Нагадаємо, що за кілька днів до того той же самий Кухарчук обіцяв черкаським перевізникам: якщо ті припинять безкоштовно перевозити пільговиків, то проти них «застосують грубу фізичну силу».

Звернемо увагу, що правоохоронні органи напрочуд лояльно ставляться до пустощів Нацкорпусу. Попри масові підозри в «кришуванні» партії Білецького, Арсен Аваков заявляє, що до їхньої діяльності він не має ніякого стосунку. Так само і в Черкасах. Тут підлеглі генерал-майора Лютого теж нічого не мають до Нацкорпусу. Впритул не бачать, що надихає енергійних «дружинників» на нові звитяги.

Утримаємося від історичних паралелей, які самі по собі напрошуються. Бути крутим не так вже й важко, коли першим заступником керівника Нацполіції є Вадим Троян (колишній заступник командира полку «Азов»; саме на базі полку «Азов» і утворилася право радикальна партія «Національний корпус» ). Хто каже, що це "дах" Нацкорпусу? Ніхто не каже. Але чимало людей на цю тему іноді замислюються...

Добре бути молодим, сильним, ділити світ на чорне й біле, відстоювати Добро і протистояти Злу. При цьому що є Добро, а що – Зло, визначається за кілька годин до чергової піар-акції. Визначаються лідерами, чиї чесноти починаються й закінчуються готовністю врізати в «жбан». Під турботливими очима поліції і мера Черкас.

За таких умов, коли багато хто вважає, що сила під контролем, можна прогавити, коли хвіст почне виляти собакою.

А поки – стежимо далі за цікавим політичним експериментом…

Сергій Цюрюпа
24.07.2018 18:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter