Чи вдасться з Ванникової зробити "другу Геращенко"?

Черкаська область відзначається невибагливими виборцями. Бо люди, у переважній більшості, небагаті, до аналізу в масі своїй – не схильні, голосують або серцем, або за гречку. Тому з кампанії в кампанію тут царюють «парашутисти» - Яценко, Зубик, або місцеві магнати, що фактично приватизували округи під себе – Бобов, Ничипоренко. Трапляється, коли виборці можуть просто проголосувати за привабливу фізію, як у випадку Олега Петренка.

Цього політичного сезону маємо можливість спостерігати, як «Миронівський хлібопродукт» Юрія Косюка цілеспрямовано заходить на політичний ринок області. У ролі ай-стопера обрано керівника соціальних проектів МХП, колишню прес-секретарку Віктора Ющенка Ірину Ванникову. Поки що вона «тренується» на окрузі №196, «приватизованому» Геннадієм Бобовим.
Чи вдасться з Ванникової зробити "другу Геращенко"?

Розрахунок МХП зрозумілий. Через судовий процес над керівником охорони нардепа - Мельником,- якого звинувачують в організації вбивства журналіста Василя Сергієнка, становище Геннадія Бобова – надзвичайно хитке. На тлі магната з підмоченою репутацією Ванникова – що промінчик крізь хмари. Якщо одна «мамка» Ющенка – Ірина Геращенко – зуміла стати віце-спікером Верховної Ради, то чим гірша друга?

Ванникову обережно вводять на територію 196 округу. При цьому вона удає самостійного гравця, організувавши наметове містечко протесту перед Черкаською ОДА. Протестувальники – фермери та учасники АТО. Вимоги – звільнення з посади керівника черкаського Держгеокадастру Ольги Залоги.
Чи вдасться з Ванникової зробити "другу Геращенко"?

Учасники наметового містечка не схожі на доведених до відчаю через несправедливість чиновників. Швидше на людей, чия біда ситуаційно співпала з інтересами крупного гравця, який просуває в області власний політичний оффер.

На черкаському Держгеокадастрі давно вже тавра нема де ставити. При цьому коли Ванникова дає дозвіл на те, щоб її називали «організатором протесту», то є сенс поставити питання – чи може керівник тільки одного з численних напрямків діяльності найпотужнішої в Україні агропромислової кампанії бути самостійним політичним гравцем?

Читаємо місцеві ЗМІ:

Організатор протесту Ірина Ванникова у своєму виступі на мітингу наголошує:
Чи вдасться з Ванникової зробити "другу Геращенко"?

“По всій Україні атовці мають проблеми із отриманням землі. Але в Черкаській області ситуація особливо напружена. Захисники України й фермери роками не можуть отримати земельний наділ. В Черкаській області має місце таке ганебне явище як закриті аукціони. Термін і дату їх проведення чиновники не розголошують. Лише згодом можна взнати прізвище переможця. Влада не звертає увагу на кричущі факти корупції в черкаському Держгеокадастрі. Депутати обласної ради приймали звернення щодо звільнення Ольги Залоги із займаної посади. Однак вона й надалі очолює установу. А депутатам, схоже, байдуже”.


Власне, в МХП добре знають, що керівників регіональних Держгеокадастрів призначають не в ОДА, і, якщо прагнеш щось донести до тих, хто ухвалює рішення, то облаштовувати намети слід в Києві. Однак просувати свій ай-стопер Ванникову їм слід на Черкащині. Супутньо вирішуючи питання зміни керівництва в черкаському Держгеокадастрі. Залога стала поперед дороги не тільки атовцям й фермерам.

Цікаво, чи вдасться виростити з Ванникової «другу Геращенко»? По добрій українській традиції все починається з організації наметових майданів…

Кіндрат Булавін
27.06.2018 09:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter