Хто наступний: кінь чи черепашка?

У листопаді 2015 року, здобувши неочікувану перемогу на міських виборах у Черкасах, вже наступного дня після оголошення результатів Анатолій Бондаренко прилюдно оголосив: « Я вам відкрито заявляю, що наша команда не пропонувала жодних посад ніяким силам. Жодної посади! На сьогодні ми хочемо підібрати команду професіоналів…»

Однак через два з половиною років кадрова ситуація в Черкасах дійшла до повного абсурду. Здається, ще трохи, і за прикладом імператора Калігули Бондаренко призначить, наприклад, директором департаменту охорони здоров’я …коня. Або черепашку…

Сьогодні стало відомо, що міський департамент освіти та гуманітарної політики очолить депутат Черкаської облради від партії «Свобода» Сергій Воронов. Ви здивуєтесь, якщо прочитаєте, що Воронов не має до освіти ніякого відношення, жодного дня в освітній галузі не працював, і, як належить члену партії «Свобода» - є керівником дуже широкого профілю. Прогалини в загальній ерудиції та відсутність фахових знань Воронов підчищатиме, керуючи тими, хто внадцятеро кваліфікованіше й досвідчиніше за нього.
Хто наступний: кінь чи черепашка?

Нагадаємо, що зараз з 11 членів виконавчого комітету Черкас – п’ятеро представляють праворадикальну партію «Свобода». Таке представництво ніяк не випливає з результатів останніх виборів. У листопаді 2015 року в Черкасах за підсумковими результатами виборів у міську раду за «Свободу» проголосували 7 099 виборців (8,65 %).

І навіть це не критично, якби представники цієї партії були командою фахівців. Однак цим черкаській «Свободі» дорікнути не можна. Це вчорашні безробітні, які переважно були зайняті «на партійній роботі». Анекдот, але в одного із заступників мера Черкас від «Свобода» трудова книжка з’явилася лише днями. І перший запис у ній…заступник міського голови Черкас.

Якби не знання характеру черкаського мера, то можна було б сказати, що він так і не вийшов з-під крила Тулуба – екс-губернатора від ПР, а нині – марбельського вигнанця. І злий геній Герой Борисович нашіптує Бондаренку, як швидше підштовхнути місто до етапу «Повна .ОПА»
Хто наступний: кінь чи черепашка?

Проте ставка на «Свободу» та юних дилетантів - остання надія Бондаренка. У такий спосіб ще хоч якось можна тримати ситуативну більшість у міськраді. І серйозно впливати на розподіл бюджетних коштів по департаментам і комунальним підприємствам.

Відносний тимчасовий спокій мера Черкас забезпечено тим, що багато напрямків віддано на відкуп невігласам. Жодний власник не призначить менеджером на підприємство людину без досвіду роботи в галузі. Однак особливості місцевого самоврядування в Україні іноді призводять до того, що маловпливова партія з радикальною ідеологією несподівано перетворюється на міні-КПРС в масштабах обласного центру.

І що з того, що над «керівниками» сміються підлеглі?

Але об’єктивно Бондаренко робить дуже багато для того, щоб позачергові місцеві вибори в Черкасах пройшли вже в 2018 році. Найголовніше, щоб вони відбулися ще до того, як у Черкасах настане повна …ОПА.
Хто наступний: кінь чи черепашка?

Юлій Бютов
13.03.2018 18:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter