Про тулубову "колоду" і про слова "свободу"

Усім журналістам Черкаської області відомо, що Герой України Сергій Борисович Тулуб – це перший в області захисник їхніх прав і свобод, найкращий друг, ініціатор роздержавлення комунальних ЗМІ. Хіба забудеш сесію обласної ради в грудні 2011 року, коли Сергій Борисович переконував відсталих депутатів у необхідності роздержавлення ОДТРК «Рось»? «А чому не створити дійсно рівний ринок? Хто заважає?» – спитав голова ОДА у колег, підштовхуючи їх на наступний крок – відпустити у вільне плавання районні газети.
Маючи такого «вільнодумця-губернатора», який комунальний редактор встоїть від спокуси вичавлювати з себе раба по краплині? Днями весняний вітер свободи й майбутнього роздержавлення добряче надув двом черкаським районам – кам`янській «Трудовій славі» та «Смілянським обріям». Як вправний хорт відчуває початок полювання, так районні редактори завмерли в очікуваннях переходу на вільні хліба. Тому вони охоче відгукнулися на привабливу пропозицію видати спецвипуски, присвячені 10-річчю благодійного фонду Віктора Тимошенка. Нагадаємо, що Тимошенко був депутатом Верховної Ради України по 197 виборчому округу, до якого якраз входять Смілянський та Кам`янскій райони. Більше того, Віктор Анатолійович – завжди вважався «соціально своїм» для чинної влади.
Про тулубову "колоду" і про слова "свободу"

Обидва спецвипуски – майже близнюки. Великий портрет Віктора Анатолійовича Тимошенка; велике інтерв’ю Віктора Анатолійовича Тимошенка; перелік добрих справ Віктора Анатолійовича Тимошенка та – православний календар на 2012 рік.
Смілянська газета випустила 20 тисяч примірників про звитяги Віктора Анатолійовича, кам`янська – 15 тисяч.
Після цього у бідних редакторів «Смілянських обріїв» і «Трудової слави» день став схожим на ніч, а ніч – на день. Бо кожному вільному (в світлому майбутньому журналісту), крім уважного студіювання реформаторських планів Тулуба, слід знайомитись з так званим «списком Тулуба». Як відомо, до цього списку внесено прізвища тих, кого б влада хотіла бачити народним депутатом від округів Черкаської області.
«Список Тулуба» зовсім не остаточний. Крім «головних претендентів» - Бобова, Головка, Крохмаля, Влізла тощо, в ньому є, умовно кажучи, дублери «першого порядку», другого, третього тощо. Даний список насправді більше схожий на колоду з картами, яка регулярно перетасовується. Кожен, хто хоче стати бодай «шісткою» треф у колоді Сергія Борисовича мусить покірно проситися на прийом до «Самого». Якщо пустять – шукати надзвичайні аргументи для того, щоб «збільшити масть».
Так от – судячи з того що який вже день поспіль «розтинають мозок», телефоном і безпосередньо, бідолашним редакторам Л. Косенко ( «Смілянські обрії») та Вірі Мушті («Трудова слава») один із заступників губернатора (не будемо вказувати його прізвища: він – людина інтелігентна, але підневільна, тому з усіх сил намагається маскувати свою інтелігентність), голови районних адміністрацій та райрад – Віктор Тимошенко у «колоді Тулуба» поки що не «валявся».
І горе з того не самому Тимошенко, а районним журналістам, які повірили ліберальним прожектам «рівного ринку для ЗМІ» та свободи слова, яка панує на Черкащині. А як не повірити, коли перша особа області заявляє таке:

Тулуб: «Як можна перевірити – є свобода слова чи немає? Є у вас приклади, коли голова обласної державної адміністрації втрутився в роботу якогось друкованого чи недрукованого засобу масової інформації? Є у вас такі приклади? Наведіть!»

Формально місцеві РДА та райради залишаються співзасновниками районок. Але вимога узгоджувати матеріали до друку – то цензура. Багатоденний тиск на Косенко і Мушту за випущені спецвипуски – наслідування безсмертних, як для черкаської влади, ідей Михайла Андрійович Суслова. На кам`янському й смілянському прикладах інші редактори добре пам`ятатимуть: для спокійного життя будь-яку ініціативу треба узгоджувати з «вищестоящим» начальством.
І найголовніше – спитай завтра якийсь там Freedom House у Косенка й Мушти: чи втручається ваш губернатор у роботу друкованих чи недрукованих ЗМІ?
- У жодному разі – ні, - скажуть редактори. І будуть праві.
06.04.2012 17:15

Автор: Денис Сирцов
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
22:48 06.04.2012 said:
Моя донька брада участь у конкурсі що проходив в березні у нас у Камянці. ми всією родиною чекали тієї газети щоб ще раз порадіти за нашу дитину. Газета прийшла, були чудові фотографії, таке отримали задоволення.
Ми знали що допоміг провести святи Віктор Тимошенко, ми памятаємо його ще з тих минулих виборів. Я хочу вам сказати, що жодна особа в місцевої влади не допомогла - тільки обіцянки - а депутат Тимошенко відгукнувся. а тепер редакторів розпинають за те що вони написали про НАШИХ дітей, про хороший культурний захід. СОРОМ Архипюку та обласній владі на чолі з Тулубом!!!!!!!!!!
Вони тільки про вибори свої думають та власні кишені.
Хвала Богу, що залишились ще такі порядні люди і депутати, як Віктор Тимошенко!