Оповіщення про оповіщення або українська антиутопія

Оповіщення про оповіщення або українська антиутопія Друзі порадили класну книжку американської письменниці Лоіс Лоурі «Даючий» (це щоб не відсилати до антиутопії «1984» Орвелла, яку розтягнули на цитати). Головний герой книжки живе в вигаданому автором такому собі Співтоваристві. Кожну дитину тут жорстко привчають використовувати в повсякденному спілкуванні лише правильні (політкоректні) вирази. За вживання неправильних виразів дітей жорстоко карають…

Антиутопія по-американськи. І реальність по-українськи.

Свіжа новина від Черкаської обласної прокуратури: «…повідомлено про підозру уманчанину за перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період (ч. 1 ст. 114-1 КК України)…

Слідством встановлено, що 40-річний чоловік у грудні 2023 року створив та надалі успішно адміністрував тематичну групу в Інтернет-месенджері для поширення інформації про місця, де представники місцевого ТЦК та СП здійснюють заходи з оповіщення населення (вручають повістки), а також про маршрути пересування представників ТЦК та СП.

Завдяки масовому поширенню інформації через Інтернет-спільноту, місцеві жителі Уманщини мали змогу уникати спілкування з представниками центрів комплектування та соціальної підтримки, а також працівниками поліції, і як наслідок, це створювало передумови для ухилення ними від виконання конституційного військового обов’язку…»

Отже, рейди працівників ТЦК Уманського району прокуратура сором’язливо називає «заходами з оповіщення населення». Якщо такі рейди – це заходи з оповіщення, то чому ОПОВІЩЕННЯ про оповіщення з боку уманського адміністратора – то перешкоджання законній діяльності ЗСУ?

Судячи зі щоденних зведень про сутички цивільних та працівників ТЦК в різних регіонах України, тривала всеукраїнська кампанія з «оповіщення» не системна, продумана й справедлива, а - раптова й сумбурна. Якщо в алгоритмі дій працівників центрів комплектування закладена раптовість -зважте, раптовість не проти злочинців й підозрюваних у скоєнні злочинів, а проти звичайних перехожих – то це облави. І не слід привчати українців говорити мовою антиутопій й занурюватись у паралельний світ.

Вміння називати речі своїми іменами –ознака адекватності людини.

Тому коротко інформацію Черкаської обласної прокуратуру можна сформулювати наступним чином: «…40-річний чоловік адміністрував тематичну групу в Інтернет-месенджері, в якій інформував людей про облави на вулицях їхніх міст та сел з боку представників парамілітарної структури. Діяв він відповідно до статей Конституції Україні і виходячи з основних положень Декларації про права людини».

Приблизно так.

Олександр Арабач
06.08.2024 16:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter