DataLife Engine > Новини > Місцева комісія з питань евакуації оприлюднила послідовність дій черкащан у разі надзвичайної ситуації

Місцева комісія з питань евакуації оприлюднила послідовність дій черкащан у разі надзвичайної ситуації


27-05-2021, 14:50. Разместил: victor
Місцева комісія з питань евакуації оприлюднила послідовність дій черкащан у разі надзвичайної ситуації  За інформацією міськради Черкас, відбулося засідання місцевої комісії з питань евакуації, яке провів заступник міського голови Віктор Беззубенко.

«Наразі в Україні склалася непроста воєнно-політична обстановка. Існує велика загроза терористичних актів. Найбільш важливими об’єктами у цьому відношенні для Черкас є завод «Азот», Канівська ГЕС і військові склади. Від злагодженої роботи евакуаційних органів залежатиме життя людей. Саме тому наша комісія має бути у чіткій готовності», - підкреслив Віктор Беззубенко.

Він наголосив, що основними завданнями у випадку виникнення надзвичайної ситуації буде повідомити людей і організувати транспорт для евакуації.

Секретар комісії Тетяна Глинська доповіла, що у випадку небезпеки у місті лунатимуть сирени, оперативна служба «1505» надішле повідомлення керівникам міста, шкіл, садочків, медичних та інших установ. По сигналу «Увага, всім!» керівники підприємств, організацій, установ, закладів та населення міста повинні увімкнути радіотрансляційні та телевізійні приймачі для прослуховування екстреного повідомлення.

Жителі міста повинні виконувати всі вимоги, що вказані в повідомлені оперативним черговим відділу оперативно-чергової служби Черкаської міської ради.

Крім того, для інформування та оповіщення населення залучається наявний транспорт з гучномовними пристроями та гучномовці в місцях масового скупчення людей (вокзали, ринки, торгівельні центри).

Інформацію щодо збірних пунктів евакуації можна знайти на сайті міської ради за посиланням: http://dozor.cc.ua/zep.html. Це може зробити кожен житель міста, увівши свою адресу у пошук на інтерактивній карті.

«Населення міста зобов’язане негайно залишити свої квартири та власні будинки. При цьому необхідно відключити електромережу, газ, воду, взяти документи, гроші, продукти харчування та воду на 3 доби, постільну білизну, необхідний одяг, взуття загальною вагою не більше 50 кг на кожного члена сім’ї, закрити вікна, двері та вийти на пункти збору та посадки на автотранспорт або в безпечну зону. Дітям дошкільного віку вкладається у кишеню або пришивається до одягу записка, де зазначається прізвище, ім’я та по батькові, домашня адреса, а також ім’я та по батькові матері та батька», - розповіла Тетяна Глинська.

Спеціалізована служба транспортного забезпечення цивільного захисту міста планує допомогу евакуаційним органам з питань організації транспортного забезпечення евакуації. З цією метою залучається транспорт автотранспортних підприємств міста, приватних перевізників, а також транспорт особистого використання.

«У випадку виникнення надзвичайної ситуації у Черкасах має бути відпрацьований чіткий алгоритм дій», - наголосив Віктор Беззубенко.

Вернуться назад