Опитування: При покупці квартири для черкащан найважливішою обставиною є її вартість

Опитування: При покупці квартири для черкащан найважливішою обставиною є її вартість Вирішальним фактором для жителів Черкаської області при виборі квартири є ціна – так відповіли 100% опитаних. Другим за значимістю критерієм при виборі житла є дата його будівництва (96,6%). Такі результати були отримані в ході всеукраїнського соціологічного опитування, проведеного центром «Соціальний моніторинг» на замовлення Української федерації роботодавців охорони здоров'я (УФРОЗ) .
Такі фактори як екологічність району та використаних при будівництві матеріалів хвилюють 86,9% і 84,9% відповідно.
«При виборі квартири для мешканців Черкаської області ціна важливіша за якість, а питання екологічності житла і району його розташування відходить на другий план. При цьому третина українців знають про негативний вплив будівельних матеріалів на здоров'я», – сказав директор центру «Соціальний моніторинг» Дмитро Дмитрук.
За оцінками Української федерації роботодавців охорони здоров'я, більше 60% житла може бути небезпечне для здоров'я людини. На якість повітря всередині приміщень найбільший вплив мають будматеріали, в той час як смог з вулиць лише на 20% впливає на мікроклімат будинків і офісів.
«Сучасна людина близько 85-90 % часу проводить у приміщенні – будинку, в школі, інституті чи на роботі. Люди вдихають шкідливі речовини, які виділяють будівельні та оздоблювальні матеріали. Дрібний пил і хімічні сполуки являють серйозну небезпеку для здоров'я», – зазначив голова УФРОЗ Володимир Загородній.

Рейтинг критеріїв мешканців Черкаської області при виборі житла

1 . Ціна – 99,1 %
2 . Старий чи новий будинок – 89,6%
3 . Екологічно чистий район – 86,9%
4 . Екологічність будматеріалів – 84,9%
5 . Розвиненість інфраструктури – 81,2%
6 . Мальовнича місцевість – 63,1%

Соціологічне опитування було проведено центром «Соціальний моніторинг» з 9 по 16 вересня 2013 року. Всього було опитано 2007 респондентів в 24-х областях , АР Крим та Києві. Похибка не перевищує 1,3-2,2%.
28.10.2013 13:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter