На Черкащині 18,5 % населення - люди похилого віку

На Черкащині 18,5 % населення - люди похилого віку За інформацією Головного управління статистики в Черкаській області, 1 жовтня весь світ відзначає Міжнародний день людей похилого віку —свято, яке покликане привернути увагу всього людства до потреб старшого покоління, нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Проте цей день є й приводом до роздумів щодо подальшої долі людства, так як населення планети старіє швидше, ніж молодіє.

За міжнародною класифікацією, особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років. Таких нині - майже кожна десята людина на Землі. А за шкалою ООН
населення вважається старим, якщо частка осіб у віці 65 років і старші сягає 7%, в Черкаській області цей показник невпинно зростає і початок 2018 року досяг 18,5%.

Постаріння населення, яке є наслідком низького рівня народжуваності, призводить до зростання економічного навантаження на працездатних осіб, так на початок 2018 року по Черкаській області у розрахунку на 1000 осіб населення припадало 325 пенсіонерів.

Дбайливе ставлення до інвалідів, пенсіонерів, одиноких громадян –загальнодержавна справа, яка має бути зорієнтована на реалізацію конституційних
прав щодо людей похилого віку на соціальний захист. Середній розмір призначеної місячної пенсії для усіх категорій пенсіонерів з урахуванням компенсаційних виплат і цільових допомог, передбачених чинним законодавством на початок цього року в області становив 2197 грн, у тому числі: за віком – 2256 грн. На початок 2018 року пенсії нижче або у розмірі прожиткового мінімуму отримувало 6% пенсіонерів області; вище прожиткового мінімуму – 94%. Протягом 2017 року цільову грошову допомогу було призначено 460 самотнім пенсіонерам, середній розмір місячної допомоги яким становив 56 грн.

Особливої уваги та постійного соціального обслуговування і допомоги потребують одинокі непрацездатні громадяни та інваліди. Для цієї категорії населення у Черкаській області організовано 30 територіальних центрів соціального обслуговування, у 30 відділеннях соціальної допомоги на дому в 2017 році обслужено 26,4 тис. осіб. Також на Черкащині діють 14 будинків-інтернатів для громадян похилого віку, де на повному державному утриманні на кінець минулого року перебував 2101 підопічний.
02.10.2018 14:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter