У березні в Черкаській області найбільше подорожчали овочі та фрукти, а подешевшали гречка й олія

У березні в Черкаській області найбільше подорожчали овочі та фрукти, а подешевшали гречка й оліяГоловне управління статистики у Черкаській області повідомляє, що інфляція на споживчому ринку Черкаської області в березні 2018 р. порівняно з попереднім місяцем становила 0,9%.

Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,2%. Найбільше (на 5,5% і 3,9%) подорожчали овочі та фрукти. На 2,5–0,5% підвищилися ціни на сметану, безалкогольні напої, хліб, рибу та продукти з риби, рис, масло, маргарин, яловичину, свинину, молоко, макаронні вироби, сало. Водночас на 2,1% подешевшали гречані крупи, на 1,3% – соняшникова олія.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 1,4%.

Одяг і взуття подорожчали на 6,6%, із них взуття – на 11,3%, одяг – на 3,9%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,3% зумовлено подорожчанням твердого палива на 4,5% та матеріалів для утримання і ремонту житла – на 1,4%.

У сфері охорони здоров’я ціни зросли на 0,4%, що викликано подорожчанням амбулаторних послуг на 0,5% та фармацевтичної продукції, медичних товарів та обладнання – на 0,4%.

Зниження цін на транспорт у цілому на 1,5% спричинено здешевленням автомобілів на 4,2%, палива та мастил – на 2,9%. Разом з тим на 1,8% та 0,5% подорожчав проїзд у залізничному та автодорожньому пасажирському транспорті.

Послуги освіти подорожчали на 0,8% головним чином за рахунок підвищення плати за утримання дітей у дошкільних закладах на 5,7%.

Ціни на послуги ресторанів та готелів зросли на 1,1%.
13.04.2018 11:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter