У лютому на Черкащині найбільше подорожчали фрукти, а подешевшала - гречка

У лютому на Черкащині найбільше подорожчали фрукти, а подешевшала - гречка Головне управління статистики у Черкаській області повідомляє, що інфляція на споживчому ринку Черкаської області в лютому 2018 р. порівняно з попереднім місяцем становила 1,1%.

Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,1%. Найбільше (на 8,5%) подорожчали фрукти. На 4,1–1,4% підвищилися ціни хліб, овочі, яловичину, рибу та продукти з риби, сметану, макаронні вироби, кисломолочну продукцію, маргарин. Водночас на 8,1% подешевшали гречані крупи, на 2,1–0,8% – рис, яйця, м’ясо птиці, свинина, сало, масло.

Алкогольні напої та тютюнові вироби зросли в ціні на 0,4%, що зумовлено подорожчанням тютюнових виробів на 1,1%.

Одяг і взуття стали дешевшими на 2,9%, із них взуття – на 6,2%, одяг – на 1,0%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,2% відбулося головним чином за рахунок подорожчання твердого палива на 4,9%, матеріалів для утримання і ремонту житла – на 2,3%, послуг з утримання та ремонту житла – на 1,8% та плати за оренду житла – на 0,4%.

У сфері охорони здоров’я ціни зросли на 1,9%, що викликано насамперед подорожчанням амбулаторних послуг на 3,2% та фармацевтичної продукції, медичних товарів та обладнання – на 1,9%.

Підвищення цін на транспорт у цілому на 2,7% в основному спричинено подорожчанням проїзду в автодорожньому пасажирському транспорті на 3,2%, палива та мастил – на 2,3%.

У сфері зв’язку ціни зросли на 1,9%, що пов’язано з подорожчанням послуг інтернету на 4,7% та мобільного зв’язку – на 1,3%.

Ціни на послуги ресторанів та готелів підвищилися на 1,5%.

Різні товари та послуги стали дорожчими на 2,1%.
14.03.2018 13:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter