У Черкаській області на 1 тисячу чоловіків припадає 1 178 жінок

За інформацією Головного управління статистики в Черкаській області, на території Черкащини за оцінкою проживає 665,9 тис. жінок. В статевому складі населення області жінки мають чисельну перевагу (54,1%), тобто на 1000 чоловіків припадає 1178 жінки. Середній вік жіночого населення Черкащини складає 45,1 років.
У Черкаській області на 1 тисячу чоловіків припадає 1 178 жінок

Головним призначенням жінки є материнство. За даними обстеження умов життя домогосподарств 88,4% жінок у віці 15 років і старші народжували дітей, серед них одну дитину народили 40,2% жінок, дві дитини – 52,7%, три і більше – 7,1%. Середній вік матері при народженні дитини складав 27,4 років. Сумарний коефіцієнт народжуваності, який показує, скільки в середньому дітей народила б жінка при існуючому рівні народжуваності становив 1,306, тобто більшість шлюбних пар в області обмежуються однією дитиною.

Сучасна жінка бере активну участь у всіх сферах життя суспільства: економічній, політичній, соціальній, громадській. Вона прагне задовольнити потреби у самореалізації, забезпечити майбутній день, здобути повагу і визнання своєї компетентності.

На підприємствах, в організаціях та установах області у 2017р. працювало 122 тис. жінок (за даними державного статистичного спостереження з праці по підприємствах та їхніх відокремлених підрозділах з кількістю найманих працівників 10 і більше осіб), або 55% від загальної чисельності працівників області.
Більшою мірою жіноча праця використовувалась в поштовій та кур`єрській діяльності, де питома вага жінок складала 91% від загальної чисельності працівників, установах охорони здоров’я (82%), закладах освіти (78%), функціонуванні бібліотек, архівів, музеїв та інших закладів культури (73%).

Серед промислових видів діяльності найбільша кількість жінок зайнятих в текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів (79%), виробництві основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів (56%).

Середньомісячна заробітна плата жінок у 2017р. рівнялась 5591 грн, що становить 85% від розміру середньомісячної заробітної плати чоловіків. І така ситуація склалася в переважній більшості видів економічної діяльності.

У загальній кількості пенсіонерів всіх категорій жінки Черкащини – 63%, чоловіків – 37%. Середній розмір призначеної місячної пенсії, з урахуванням компенсаційних виплат і цільових допомог, передбачених чинним законодавством, пенсіонерів - жінок, які перебувають на обліку в органах Пенсійного фонду області на 18% менше, ніж у чоловіків.
01.03.2018 18:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter