Черкащанка Анастасія Теліженко вибороло золото на етапі Кубку світу з кульової стрільби в ОАЕ

Черкащанка Анастасія Теліженко вибороло золото на етапі Кубку світу з кульової стрільби в ОАЕ За інформацією НОК у Черкаській області, етап Кубка світу з кульової стрільби Al Ain 2021 World Shooting Para Sport World Cup відбувся з 14 по 24 березня в місті Аль-Айн, ОАЕ. Ці змагання зібрали близько 120 спортсменів з 24 країн світу. Національна паралімпійська збірна команда України з кульової стрільби також стала їх учасником та вразила своєю неймовірною перемогою – першим місцем у світі. Внесок у перемогу збірної здійснили й черкаські спортсмени Анастасія Теліженко та Олександр Денисенко.

Анастасія Теліженко виборола «золото» змагань у вправі R5 (стрільба з пневматичної гвинтівки на 10 метрів лежачи, клас SH2, змішана дисципліна). Це був її другий міжнародний старт, але перша медаль та такий високий результат. У вправі R4 (стрільба з пневматичної гвинтівки на 10 м стоячи, клас SH2, змішана дисципліна) Анастасія посіла четверте місце. Також на цих змаганнях вона виконала норматив на звання майстра спорту міжнародного класу.

Анастасія вже близько 8 років займається кульовою стрільбою з пневматичної та малокаліберної зброї. Вона відвідує тир щодня, тренування тривають по 3-4 години. Тренує спортсменку Віктор Аханкін. Він відзначає, що Анастасія дуже наполегливо працює і впевнено йде до високих результатів у спорті.

Олександр Денисенко брав участь у змаганнях із чотирьох видів вправ. Він продемонстрував найкращий результат у вправі R7 (стрільба на 50 метрів з малокаліберної гвинтівки з трьох положень, 3х40), де посів шосте місце.

Олександр уже три роки має звання майстер спорту міжнародного класу, кульовою стрільбою займається також близько 8 років. Тренує спортсмена також Віктор Аханкін.

«Настя й Олександр починали заняття з нуля, і за ці роки завдяки щоденній праці досягли таких високих результатів. Вони обоє знайшли себе в цьому виді спорту й змогли реалізуватися. Адже вже є в складі національної паралімпійської збірної, мають перемоги на світовому рівні», – відзначає тренер.

Вже незабаром, у квітні, спортсмени візьмуть участь у етапі Кубка світу з кульової стрільби у місті Вроцлав. Змагання в Аль-Айн та Вроцлаві можна вважати перевіркою сил та підготовкою для спортсменів до змагань в місті Ліма (Перу), що відбудуться в червні й де будуть розігруватися ліцензії на Паралімпійські ігри в Токіо-2020.
26.03.2021 10:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter