Чемпіонат України з гирьового спорту відбувся в Каневі

Справжні богатирі з Вінницької, Київської, Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Черкаської, Хмельницької, Чернігівської, Харківської, Кіровоградської областей з’їхалися до Канева. Як інформують у міськраді Канева, 29-30 червня тут проходив Чемпіонат України з гирьового спорту.

Канів для проведення такого заходу було обрано невипадково. У 80-х роках канівських гирьовиків знав чи не увесь світ. Започаткував рух гирьового спорту в нашому місті Микола Кобелякський. Він побудував успішну кар’єру не тільки спортсмена-гирьовика, а й тренера - зібрав потужну збірну, на рахунку якої 229 медалей вищого ґатунку, серед яких чемпіонів Європи і світу.
Чемпіонат України з гирьового спорту відбувся в Каневі

Цього дня почесний громадянин Канева, багаторазовий чемпіон та тренер з гирьового спорту Микола Кобелякський відкривав спортивний захід у Каневі.

Змагалися учасники у категоріях «двоборство», «поштовх» та «ривок» підіймаючи гирі, вагою 16 кг, 24 кг та 32 кг. Жінки також не поступалися чоловікам і підіймали гирі, вагою 16 кг, а також змагались у категоріях «поштовх» та «ривок».

Канівці і цього разу показали професійний рівень. Так, у категорії «напівмарафон» канівець Ігор Циганок виборов І місце, здійснивши 250 ривків гирею, вагою 24 кг. І місце серед юнаків та ІІ місце серед дорослих посів спортсмен із Канева Руслан Барсен. Він здійснив 16 поштовхів гирею, вагою 32 кг, а в категорії «ривок» - 56 разів.

Окремою категорію виступали гирьовики-ветерани, підіймаючи гирі, вагою 16 кг та 24 кг. Канівський ветеран-гирьовик Георгій Стрітенко, якому вже виповнилося 75 років, 100 разів підняв гирі, вагою 16 кг, а в категорії «поштовх» - 22 рази.

Президент Федерації України й Міжнародної федерації Юрій Щербина, якому, власне, й належить ініціатива проведення такого Чемпіонату в Каневі й сам влаштовував показові майстер-класи - жонглюючи гирями з закиданням їх за голову.

В цілому за підсумками дводенних змагань І місце Чемпіонату України з гирьового спорту посіла команда Черкаської області, ІІ місце – Київщини, ІІІ місце – Харківщини. Усі спортсмени отримали нагороди та незабутні враження від Канева.
02.07.2019 10:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter