У Черкаській області розпочалися змагання з пожежно-прикладного спорту на Кубок імені Олексія Жирного (відео)

У Черкасах розпочався 29-й Меморіал на честь пожежного, командира відділення Олексія Жирного, який загинув під час ліквідації пожежі в одному із корпусів Черкаського педагогічного інституту у 1990 році. Про це інформує управління ДСНС у Черкаській області.

З метою вшанування пам‘яті мужнього пожежного з цього ж року в області було започатковано Кубок його імені, за який на спеціальному майданчику борються кращі команди області з пожежно-прикладного спорту. Ці змагання стали своєрідним еталоном професійної підготовки, сили, майстерності та спритності для кожного спортсмена-рятувальника.

За положенням, змагання проводяться у трьох зональних підгрупах.

Сьогоднішні, які стартували на території 19-ої державної пожежно-рятувальної частини з охорони ПАТ «Азот» у Черкасах дали старт цьогорічним змаганням.

Відкриваючи Меморіал ім. Олексія Жирного, начальник Управління ДСНС у Черкаській області Віктор Гвоздь зазначив: - «Ці змагання не лише данина пам‘яті нашому товаришу, це й відмінна нагода перевірити рівень професійної підготовки кожного підрозділу. Оперативна обстановка в області вимагає від кожного рятувальника сконцентрованості та готовності до дій. Тому сподіваюсь, що кожен з учасників змагань докладе максимум зусиль, аби підвищити рівень своєї підготовки, аби бути готовим до виконання реагування на будь - яку надзвичайну ситуацію», - підкреслив Віктор Михайлович.

Під час церемонії відкриття змагань, ряд співробітників ДСНС, члени збірних команд, ветеранів спорту та учасники юначої команди, за активну участь у спортивному житті підрозділів та досягнуті високі результати у спортивно-масовій роботі, отримали грамоти та подяки.

Змагання вкотре довели свою безкомпромісність. За перемогу на трьох етапах у запеклій боротьбі сперечалися 11 команд області.

Програма передбачала, два етапи коло навчальної вежі, це підйом по штурмовій драбині у вікно 4-го поверху, а також по висувній драбині у вікно 3-го поверху. Третім етапом спортивного протистояння стало оперативне розгортання від основного пожежного автомобіля.

За підсумком, переможцем Черкаського зонального етапу стала команда 18-ої державної пожежно-рятувальної частини з охорони ПАТ «Азот», другу сходинку вибороли рятувальники з міста Канів, «бронзу» виборола команда ДПРЧ-3 з Черкаського гарнізону.

Віднедавна до участі в цих престижних змаганнях стали залучатися і юнацькі команди. За останні роки молодіжний рух в районах вдалось не лише популяризувати, а й розвинути.

Програма для дитячих команд хоча й відрізнялася від дорослої, вимагала так само гарної підготовки та спортивного завзяття. Учасники юнацької програми змагалися в одяганні бойового одягу пожежного, підйомі по штурмовій драбині у вікно 2-го поверху, та оперативному розгортанні від пожежного автомобіля.

У підсумку перше місце виборола юнацька команда Чорнобаївського району, друге посіли Чигиринці, а на третю сходинку п’єдесталу піднялась команда з міста Черкаси.

Вже завтра другий етап Меморіалу пройде у місті Шпола, де за першість будуть змагатися 10 команд.
15.05.2019 10:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter