Учні Черкаської гімназії №9 зустрілися з олімпійським чемпіоном Андрієм Хімічем

Як інформують у відділенні НОК у Черкаській області, уустріч із Олімпійським чемпіоном Андрієм Івановичем Хімічем відбулася в Черкаській гімназії № 9. Учні 7-х класів мали можливість зустрітися, поспілкуватися з відомим спортсменом та дізнатися подробиці його спортивного життя. Директор гімназії Ірина Топчій представила гостя як людину-легенду, адже Андрій Хіміч – перший і досі єдиний Олімпійський чемпіон на Черкащині.
Учні Черкаської гімназії №9 зустрілися з олімпійським чемпіоном Андрієм Хімічем

Організували таку зустріч для гімназистів представники відділення НОК України в Черкаській області. Голова відділення Андрій Більда також завітав на захід і відзначив, що золото Олімпіади видатний спортсмен здобув ще далекого 1964 року.

«І вже 54 роки ніхто на Черкащині не може досягти такого рівня. Тож це зовсім непросто, як може здатися на перший погляд. Свою медаль Андрій Іванович виборов у Токіо, і що прикметно, наступна Оліміпада також відбудеться у Токіо. Сподіваємося, що черкаським спортсменам вдасться нарешті здобути таку очікувану перемогу на Олімпійських іграх», - наголосив голова відділення НОК України в Черкаській області Андрій Більда.
Учні Черкаської гімназії №9 зустрілися з олімпійським чемпіоном Андрієм Хімічем

Андрій Хіміч розповів, як розпочав своє шкільне навчання в повоєнній школі 1 вересня 1945 року, про саморобні ковзани та заняття лижним спортом, про навчання в університеті і перші спроби на байдарці та каное, участь у спартакіадах, перші перемоги і врешті переможні Олімпійські ігри. Також гість поділився з учнями особливостями та складнощами тренувань.

«Із гімназією № 9 мене також пов’язує одна історія. Свого часу я організував в Черкасах школу вищої спортивної майстерності із занять на байдарках та каное, і потрібно було при школі створити спортивний клас. Для цієї мети обрали саме нову на той час школу № 9, набрали 30 діток і тренували їх», - поділився спогадами Андрій Іванович.

Після розмови кожен охочий міг доторкнутися до олімпійського «золота» Андрія Хіміча та сфотографуватися на пам’ять.
05.09.2018 09:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter