Скандал у черкаському футболі: чому посварилися Владислав Голуб та Володимир Лашкул

У футбольному світі Черкащини вибухнув конфлікт між керівником Федерації футболу Черкаської області Владиславом Голубом та президентом корпорації ФК "Черкаський Дніпро" Володимиром Лашкулом.

В. Лашкул вислови невдоволення тим, що Федерація футболу області не висунула його делегатом для участі в Конгресі ФФУ. У відповідь В. Голуб написав на ФБ таке:

З глибоким сумом та подивом дізнався про звинувачення, які висунув на мою адресу депутат Черкаської обласної ради від БПП Володимир Лашкул. З його слів виходить, що саме я винен у тому, що пан Лашкул знімає з себе відповідальність за ФК «Черкаський Дніпро» та розпускає дану команду.

У всіх діях Володимира Лашкула чітко видно дві складові.

По-перше, це дитяча образа на те, що його не включили до делегації ХХІ конгресу Федерації Футболу України. Звісно, що вельмишановний Володимир Григорович звик, наче Леонід Ілліч Брєжнєв, брати участь у всіх конгресах, самітах та форумах. У кращих традиціях радянських функціонерів, пан Лашкул так і не зміг зрозуміти, що часи змінилися і старе назавжди залишається у минулому.

Крім того, Володимир Григорович Лашкул завжди висувався як на той момент діючий віце-президент ФФУ, а не представник ФК «Черкаський Дніпро». На даний момент він не є віце-президентом. Тому, цілком логічно, що від ФФЧО на конгрес було висунуто діючого голову громадської спілки ФФЧО, заступника голови ФФЧО та діючого віце-президента ФФУ. Якщо ж пан Лашкул, як власник професійного клубу хотів стати делегатом конгресу ФФУ, виникає просте питання: чому його не висунула Професійна Футбольна Ліга, яка опікується професійним спортом?

Щодо заяв та образ Лашкула, то окрім відвертої маніпуляції вони нічого не містять.

Нагадаю, що громадська спілка ФФЧО опікується виключно футболом аматорського рівню, а не професійного. Таким чином, ФК «Черкаський Дніпро» та розвиток і фінансування даного клубу не є прерогативою діяльності ФФЧО. Усі питання життя професійного футбольного клубу – це справа його власників, а саме пана Лашкула. Проте, пан Лашкул не хоче нести відповідальність за долю клубу і намагається звинуватити інших людей, які не мають жодного відношення до ФК «Черкаський Дніпро». До речі, поки Володимир Григорович був одним з власників компанії UFI, він, чомусь, не перекладав відповідальність за «Черкаський Дніпро» на когось іншого. В чому ж справа? А справа в тому, що компанії UFI належали усі комерційні права на продукцію Федерації Футболу України. Тобто мова йде про сотні мільйонів доларів, які фанати футболу платили за квитки, фан продукцію збірної, також кошти за ТВ права на матчі. Таким чином, комерційні права громадської організації належали фактично декільком фізичним особам, які просто збагачувалися на коштах фанатів та вболівальників національної збірної. Серед таких осіб був і пан Лашкул. Хочу зазначити, що після ліквідації цієї приватної «прокладки» зараз всі комерційні права належать ФФУ, а не Павелко чи Голубу.

Щодо телефонного опитування, яке так обурило Володимира Лашкула. Прийняття рішень Виконкомом ФФЧО шляхом застосування телекомунікаційних засобів не заборонене Статутом громадської спілки ФФЧО і рішення є колегіальним, а не моїм особистим чи пана Фощія. Таким чином, не було жодних порушень, про що добре відомо пану Лашкулу.

Якщо ж говорити про долю «Черкаського Дніпра», хочеться навести приклад БК «Черкаські Мавпи». Коли у клуба є відповідальний власник, ефективний менеджмент, то нема жодних проблем і клуб здатен як на перемоги, так і на звання Чемпіона України.

Vladimir Lashkul має зрозуміти, що часи, коли він міг дивитися на футбол та клуб як на іграшку, яка задовольняє його власні інтереси та амбіції, давно минули. Не можна використовувати ФК «Черкаський Дніпро» заради егоїстичних інтересів, нехтуючи при цьому інтересами сотень тисяч вболівальників та прихильників футболу. Такого навіть Брєжнєв не робив. Навіть, коли і пропускав той чи інший конгрес".

Із відповіддію В. Лашкул не забарився:

"Вельмишановний Vladyslav Golub! Уважно прочитав Ваш останній пост, який під Вашим тиском передрукували електронні видання «Черкаський спорт», «Центр Черкаських медіа» (zmi.ck.ua) та деякі інші. Прикро, що проголосувавши за Вашу кандидатуру при обранні головою на останній Конференції Федерації футболу Черкаської області, я особисто, як керівник Корпорації «Футбольний клуб «Черкаський Дніпро», так і не дочекався Вашої підтримки.

Судячи з Вашого посту, Вам не відомо, що ще 21 травня 2016 року я склав повноваження президента футбольного клубу. Це відбулося під час загальних зборів громадської організації «Футбольний клуб «Черкаський Дніпро» у присутності голови Черкаської обласної державної адміністрації Юрія Ткаченко та міського голови Черкас Анатолія Бондаренко та інших поважних осіб. Як фізична особа я не маю відношення до власності футбольного клубу, його власниками є юридичні особи: Корпорація (володіє часткою статутного капіталу - 60,98%), громадська організація «Футбольний клуб «Зоря» с. Білозір’я (14,3%) та Академія футболу «Черкаський Дніпро – Зоря» (24,72%).

Отож, Ви змішали грішне з праведним. Дуже сумно, бо саме від Вас і Ваших колег народних депутатів України, обраних в Черкаській області, багато в чому залежить розвиток футболу на Черкащині. А це - справа мого життя. А Ви вчора замість того, щоб приїхати в Ковалівку (80 км від Києва), де команда «Черкаський Дніпро» грала черговий матч першості України з командою «Колос», цілий вихідний день витрачали на те, щоб «достати» власників і керівників черкаських ЗМІ, втягуючи їх в цю ганебну дискусію. Враховуючи, що Ви використовуєте депутатський мандат для того, щоб мене оббрехати, напишу відповідь і більше не буду витрачати час на подібне.

Дійсно, не буду приховувати, мене неприємно вразило рішення виконавчого комітету Федерації футболу Черкаської області. І Ви, і Фощій В.Г., і члени виконкому знаєте, скільки зроблено мною та партнерами для розвитку футболу на Черкащині в останні роки. Знаєте не з газет,телебачення чи Інтернету, а можете особисто побачити своїми очима. (Фото прикріплюються до цього посту.) Вважав, що Федерація футболу Черкаської області цінує мою відданість рідному селу Білозір’я, місту Черкаси та області. Виявляється, що це не так... Сумно, але я помилився.

Далі про UFI. Знову неточність з Вашого боку. Я особисто ніколи, жодного дня, не був ані власником, ані «одним з власників» цієї компанії. Це можна елементарно перевірити. Я був ініціатором створення компанії, яку очолював з 24 лютого 1994 року і до її ліквідації. UFI робила багато корисних справ. Фінансування очолюваної Олегом Блохіним Національної збірної команди України з футболу, яка успішно прийняла участь у фінальному турнірі Чемпіонату світу в Німеччині (2006 рік), здійснювала саме компанія UFI. Вважаю, що UFI історично виконала свою місію. Вона запровадила маркетинг в футболі, прийняла участь у багатьох благодійних проектах. В тому числі долучилася до фінансування будівництва НТК Білозірської Академії футболу, стадіону, який зараз знаходиться у власності ФК «Черкаський Дніпро». Потрібно було б витратити багато часу, щоб розповісти про всі корисні футбольні справи. А весь негатив, що Ви мені приписали, залишаю на Вашій совісті. В разі необхідності я можу розповісти і показати, куди йшли мільйони доларів? Але я запевняю, в колективі UFI не було корупційної складової. Більшість співробітників цієї компанії нині успішно працюють в «ФФУ Маркетинг».
Слідуюче. Порівняння «ефективного менеджменту» БК «Черкаські Мавпи» та «неефективного» - ФК «Черкаський Дніпро» - як мінімум, некоректне. Розтлумачую народному депутату від Черкащини і ГОЛОВІ Федерації футболу Черкаської області (!!) різницю між футболом і баскетболом. Інвестори та власники «Черкаських мавп» йшли до цього 15 років. Дійсно, їм, а не Вам, респект і поздоровлення за таке досягнення! Але у футбол грають на відкритому повітрі. Тому потрібні якісні стадіони з доглянутим газоном футбольного поля, розгалужена навчально-тренувальна база і багато-багато іншого.

У баскетбол грають під дахом. Через це відпадає 90 % проблем, які мають футбольні клуби. Саме завдяки Михайлу Бродському і Сергію Одаричу багато шкіл в Черкасах безкоштовно надали час у спортивних залах для створення відділень баскетболу дитячо – юнацької баскетбольної школи «Черкаські мавпи». Це робота, яку було розпочато більше десяти років тому. Я заздрю витримці Михайла Бродського і поздоровляю колектив БК «Черкаські мавпи» з блискучою перемогою.

А що ми маємо у футболі? За 60 років існування команди майстрів для неї не збудована власна домівка. Пропозиції ФК "Черкаський Дніпро" стосовно будівництва в "Долині троянд" навчально-тренувального комплексу з футбольними полями для тренувань команди і Академії футболу "Черкаський Дніпро" були запущені під укіс. Вже багато років місто не представлене навіть у аматорському Чемпіонаті Черкащини. В ньому «Черкаський Дніпро» представляє команда Білозірської Академії футболу.

Рівень витрат на утримання футбольної та баскетбольної команд не можна і близько співставити. Сумні приклади ФК «Металіст» (Харків) та ФК «Дніпро» (Дніпро) це підтверджують. А власниками цих футбольних клубів були люди, які займають не останні місця у відповідних рейтингах в українському бізнесі.

І останнє. Ви мене порівнюєте з Брежнєвим. То це ж епоха Щербицького В.В. і Лутака І.К.!!! Ці поважні люди, надіюся, Вам відомі? Не в приклад Вам вони зовсім по іншому ставилися до футболу. Запрошуйте на чашку чаю, я Вам розповім, тому що мав честь особисто бути присутнім на деяких заходах за їх участю. Отож, порівнюючи з Брежнєвим, Ви робите мене символом минулого. Ну і нехай! Порівнюйте хоч з Луісом Корваланом! Ви ж навіть не встигнете й оком моргнути, як і Вас порівняють з Костянтином Устиновичем Черненко. Молодість – невелика перевага. Скоро мине, повірте! В свої 66 років я маю за плечима конкретні справи. Мені є що сказати й показати виборцям мого округу на Черкащині.

Останнє і найголовніше, Я Вам бажаю досягти хоча б 10% подібного. Щоб не вийшло так, що, прийшовши в політику з жартівливим прізвиськом «Зять», Ви так і залишитеся «Зятем»… Бажаю здоров’я і успіхів!"
08.05.2018 16:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter