У Смілі зареєстровано три випадки контакту людей з тваринами, хворими на сказ

У Смілі зареєстровано три випадки контакту людей з тваринами, хворими на сказ За повідомленням Смілянської міськради, в Смілі зареєстровано третій випадок контакту людей з тваринами, у яких лабораторно підтверджено захворювання на сказ.

По першому випадку в місті об'явлено карантинні обмеження по сказу. По другому випадку контакт відбувся в Кіровоградській обл., потерпілий отримує щеплення від сказу в травматологічному пункті КНП «Смілянська міська лікарня» СМР, третій випадок по вул Ломоносова, в місті продовжено карантин до 2 місяців, потерпілому робляться щеплення.

Сказ невиліковна, смертельна хвороба. Виникає при отриманні покусу скаженною твариною (свійською, хижою, бродячою), в данних випадках лисиці та собаки.

Потребує невідкладної медичної допомоги – проведення повного курсу безкоштовних антирабічних щеплень. Таких щеплень має бути п’ять: у день звернення до лікаря (0-й день), а потім на 3-й, 7-й, 14-й і 28-й дні. Під час курсу антирабічних щеплень — не пропускати процедури та не переривати курс. Антирабічна вакцина запобігає виникненню захворювання у 96–99% випадків. Крім того додатково вводиться атирабічний імуноглобулін.
12.02.2024 11:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter