Смілянські перевізники не дозволяють сліпим та інвалідам іздити в маршрутках безкоштовно

Голова смілянського міськрайонного УТОС Наталія Ромащенко надзвичайно обурена – у цей нелегкий час карантину і пандемії коронавірусу сліпим та людям з інвалідністю по зору водії смілянських автобусів не дозволяють їздити містом. Про це інформує Сміла.ua

Незрячим людям, як це було раніше, треба добиратися до центру, у магазини, в аптеки, у лікарні. Тож вони наполягають на тому, що їм треба продовжувати користуватися їхніми законними пільгами на проїзд. Але не всі водії маршруток розуміють це.

- На щастя, з перевізниками Плютою і Кредзинським – у нас немає проблем. Вони співчувають членам УТОС і возять без претензій. А от із водіями Смілянського АТП доходить аж до сутичок, - розповідає Наталія Ромащенко кореспондентові Сміла.ua. – У нас з ними давня війна. Одного разу, ще влітку, водій автобуса зачинив мене із онучкою у салоні і не випускав, бо я відмовлялась платити за проїзд та показувала посвідчення. Я мусила викликати поліцію, щоб звільнитися з салону автобуса.

За процедурою, поліція була змушена звернутися до Укртрансбезпепеки, працівники якої відпрацьовували і перевіяли стан перевезення представників пільгових категорій у Смілі протягом трьох днів. Поки тривала перевірка – нас возили нормально. А як тільки перевіряючі поїхали – наші стосунки з водіями автобусів знову дуже загострились.

- Я неодноразово зверталась за допомогою до міського голови та його заступників. Проте ситуація з пільговим перевезенням людей з інвалідністю у Смілі не вирішується. Зараз міський голова вже навіть не хоче зі мною говорити по телефону. У ветеранів і учасників АТО теж був подібний конфлікт з перевізниками. Але ці мужні хлопці зібрались і сказали: якщо водії не возитимуть АТОвців – розмова буде короткою. А за нас, людей з інвалідністю зору і сліпих, нікому заступитись!

Ми доведені до відчаю. Я збирають оголосити голодування, якщо влада не допоможе нам розв’язати цей конфлікт із смілянським АТП, - щиро говорить пані Наталія.

Зараз члени смілянського УТОС готують звернення до міського голови та виконавчого комітету про виділення коштів для компенсації пільгового проїзду інвалідами по зору.
08.10.2020 17:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter