Після аварії на головному каналізаційному колекторі в ПЗР треба замінити півкілометри труб

Як інформують у міськраді Черкас, на початку липня у Черкасах на головному каналізаційному колекторі, який пролягає у Південно-Західному районі, трапилося декілька аварій. Про хід ліквідації поривів говорили під час наради міський голова Анатолій Бондаренко і директор КП «Черкасиводоканал» Сергій Овчаренко.

За словами водоканалівця, комунальне підприємство експлуатує близько 250 км каналізаційних мереж, з них близько 70 км – головні каналізаційні колектори: один проходить по вул.Гоголя і далі по Чигиринській, інший – по проспекту Хіміків від вул.Руставі до головної насосної станції біля «Азоту».
Після аварії на головному каналізаційному колекторі в ПЗР треба замінити півкілометри труб

«Цей колектор був прокладений ще у 70-х роках. За роки експлуатації залізобетонні труби повністю зруйнувалися. Наслідки першої аварії, яка трапилася 4.07 у Південно-Західному районі Черкас, ми вже майже ліквідували. Проте 17.07 поблизу пошкодженої ділянки виникла ще одна аварія. На даний момент облаштували 2 насосних агрегати для перекачування стічних вод. Усього потрібно замінити близько півкілометра труб. На це потрібні значні кошти. А у підприємства і так наразі виникли фінансові проблеми через законодавчі колізії, які не дозволяють ввести новий тариф, який затвердив регулятор. Подібна ситуація із водоканалами по всій Україні. Без фінансової підтримки органів місцевого самоврядування водоканалам на сьогодні вижити неможливо», - говорить Сергій Овчаренко.

«Звісно, аварія на колекторі призвела до незручностей, від яких потерпають наші громадяни. Але я просив би черкасців поставитися до ситуації із розумінням, адже комунальники працюють 24 години на добу, щоб ліквідувати наслідки аварії. Міській владі, в свою чергу, потрібно вносити зміни до бюджету, будемо , звертатися до депутатських груп і фракцій щодо підтримки комунального підприємства, яке забезпечує життєдіяльність міста Черкаси. А нардепів просити про підтримку у врегулюванні законодавчих моментів», - підсумував міський голова Черкас.

Нагадаємо, минулоріч коштом Світового банку у Черкасах відремонтували частину колектора, який пролягає по вул.Чигиринській. В результаті термін експлуатації цієї ділянки колектора продовжений ще на півстоліття.
23.07.2020 09:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter