Звернення МНС: Сьогодні на Черкащині щодоби одна людина травмується або гине

Звернення МНС: Сьогодні на Черкащині щодоби одна людина травмується або гинеНачальник Територіального управління МНС України у Черкаській області Віктор Гвоздь звернувся до жителів Черкаської області через те, що в області почастішали випадки пожеж, причиною виникнення яких є людська недбалість.
Шановні громадяни!
Ситуація, що склалася в області, примушує мене звернутися до вас.
Щодоби пожежно-рятувальні підрозділи до 10 разів виїжджають на гасіння пожеж, ліквідацію інших надзвичайних подій. Вогонь знищує будинки, квартири, транспорт. Завдаються величезні матеріальні збитки.
Але найстрашніше те, що на пожежах почастішали випадки загибелі людей.
В Державі значно збільшилась як кількість пожеж так і негативних наслідків від них. Так, за два тижні нового року в Україні виникло 1 703 пожежі, що на 15% більше у порівнянні із минулим роком. На пожежах загинуло 167 людей (+23,7%) та 76 (+62%) отримали травми. Більшість пожеж 1 195 виникло в житловому секторі.
Нажаль не менш напружена ситуація із пожежами та загибеллю на них людей склалася і в Черкаській області.
Станом на 20 січня, під час 63 пожеж загинуло 8 громадян, 4 було травмовано.
Сьогодні майже щодня одна людина отримує опіки, травмується, чи навіть гине…
Нажаль, не зважаючи на заходи, які приймаються співробітниками Територіального управління МНС, щодо відвернення загрози пожеж, - помітних результатів не досягнуто. Гинуть в першу чергу літні та самотні люди, для яких користування несправними електронагрівальними приладами, пічним опаленням, є питанням виживання в холодну пору року, а звичка запалити цигарку після чарчини, для громадян що входять до групи ризику залишається незборимою.
19 січня в місті Канів на пожежі що виникла внаслідок паління в ліжку мало не загинув 50 річний чоловік, лише пильність сусідів, та оперативність рятувальників врятувала йому життя.
Мало не завершилася трагічно, використання бензинового нагрівального приладу в Камянському районі. Через порушення правил експлуатації паяльна лампа вибухнула в руках у молодого чоловіка. Із тяжкими опіками його було терміново доставлено до лікарні. Зараз за його життя борються лікарі.
Проблема гарантування пожежної безпеки завжди залишається актуальною, а в осінньо-зимовий період, коли у населення виникає потреба у користуванні електронагрівальними приладами та пічним опаленням, набуває особливої гостроти.
Рятувальники намагаються робити усе можливе, аби захистити громадян від вогненної стихії. Проте виставити рятувальні пости поряд із кожною оселею чи житловим будинком, ми не в силах.
Тому, звертаючись до вас, нагадуємо, що 7 пожеж з 10 виникають саме через людську необережність чи безпечність. Відтак ми просимо кожного громадянина переглянути своє ставлення до вогняної безпеки. Подбайте про захист власних осель, додатково перевірте справність приладів опалення, як у себе вдома, так і в будинках де мешкають ваші батьки. Нажаль статистика свідчить що саме престарілі, літні люди і діти залишаються найбільш вразливою вогнем категорією населення.
22.01.2013 10:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter