Учора в двох квартирах у Черкасах проводили демеркуризацію через розлив ртуті

Як інформує управління ДСНС у Черкаській області, 5 грудня о 14:10 у квартирі житлового будинку на вулиці 30-років Перемоги через необережність господарів стався розлив ртуті із термометру. Після отримання інформації про хімічне забруднення помешкання, на місце події прибули фахівці групи радіаційого, хімічного та біологічного захисту аварійно-рятувального загону спецпризначення, які за допомогою спеціальних реактивів провели демеркуризацію приміщення та зібрали 4 грами небезпечної речовини.

Ще одне повідомлення про розлив ртуті рятувальники отримали від мешканців квартири з житлового будинку на вулиці Смілянській. Прибувши на місце виклику, хіміки зібрали 4 грами отруйного рідкого металу, що розлився внаслідок розбиття побутового термометра, та провели демеркуризацію приміщення.

Рятувальники нагадують основні правила дій на випадок, якщо в помешканні стався розлив ртуті:

Відкрийте вікна та двері квартири, щоб провітрити приміщення.

Повідомте рятувальників за номером «101».

Дихайте в приміщенні за допомогою респіратору.

Намагайтеся самі зібрати видимі кульки ртуті гумовою грушею або пензликом. Дрібні кульки можна зібрати за допомогою пластиліну чи розмоченої газети. З щілин ртуть витягайте латунним чи мідним дротом.

Зібрану ртуть помістіть в скляну банку, залийте зверху водою та закрийте банку кришкою.

Після збору видимої ртуті залишіть приміщення до приїзду фахівців, а зібрану ртуть передайте їм.

Не заходьте в приміщення до одержання висновку фахівців про відсутність небезпеки.

У разі якщо ви виявили розлиту ртуть необхідно огородити місце розливу та повідомити фахівців рятувальної служби за номером «101».

Пам’ятайте, що ртуть – отруйна речовина. Вдихання пару, безпосередній контакт цієї речовини зі шкірою й особистими речами дуже небезпечні. Ні в якому разі не викидайте прилади з ртуттю в сміттєві баки, це несе загрозу довкіллю та іншим людям.
06.12.2019 12:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter