У Христинівському районі бульдозер пошуковиків, розкопуючи німецький танк, пошкодив гідроспоруду, яка розділяє дві водойми

Христинівському районі виявлено порушення природоохоронного та іншого законодавства, під час проведення пошукових робіт однією з громадських організацій, яка спеціалізується по виявленню та підніманню військової техніки часів Другої світової війни. Про це інформує начальник управління екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олександр Позняков.

22 листопада держекоінспектором Управління державного екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області з працівниками Христинівського відділення поліції ГУНП в Черкаській області виявлено проведення гідротехнічних робіт екскаватором «KAMATSU» у межах с. Осітна, Христинівського р-ну, а саме розкопування дна водойми, гідроспоруди і дороги яка пролягає через водойму.

В результаті проведення гідротехнічних робіт була пошкоджена гідроспоруда, яка розділяє дві водойми, частина асфальтного покриття дороги площею 10м2, яка являється проїздом між двома частинами населеного пункту, та порушений рельєф дна водойми (глибина розкопки 4,5м).
У Христинівському районі бульдозер пошуковиків, розкопуючи німецький танк, пошкодив гідроспоруду, яка розділяє дві водойми

Проведені гідротехнічні роботи не відповідають заходам передбачених дозвільною документацією на проведення археологічних розвідок, розкопок, а також досліджень решток життєдіяльності людини, що містяться під земною поверхнею, під водою.

З наданих пояснень водія екскаватора, вказівку на проведення робіт надав директор благодійної організації «Герої не вмирають». Проте директор на місці події не з’явився.

Крім того, для проведення робіт з водойми, яка використовується на правах оренди, проведений скид води. Дозвіл на скид води відсутній, за що орендаря притягнуто до відповідальності за ст. 60 КУпАП.
У Христинівському районі бульдозер пошуковиків, розкопуючи німецький танк, пошкодив гідроспоруду, яка розділяє дві водойми

З метою подальшого розслідування та притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності слідчо-оперативною групою проведено фіксацію обставин правопорушення та внесені дані до ЄРДР по ч. 1 статті 277 КК України пошкодження шляхів сполучення і транспортних засобів та ч.4 статті 298 КК України незаконне проведення пошукових робіт на об'єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини.
26.11.2019 13:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter