У Смілі 14-річний Ярослав Степаненко врятував життя 9-річному хлопчику, який тонув у котловані

Як інформують в управлінні ДСНС у Черкаській області, подія про надзвичайний вчинок порятунку сталася ще 29 вересня, проте відомо про неї стало лише зараз.

В той день на старій човновій станції, біля Смілянської ТЕЦ, 9-річний Богдан, учень 3-го класу, запускав в небо іграшковий пінопластовий літачок. Через деякий час сильним поривом вітру літачка занесло до глиняного котловану, який був вщент заповнений технічною водою.
У Смілі 14-річний Ярослав Степаненко врятував життя 9-річному хлопчику, який тонув у котловані

Коли малий підбіг до котловану й намагався дістати улюблену іграшку, глиняний берег не витримав, і хлопчик вмить опинився у воді. Не вміючи плавати та намагаючись врятуватися, хлопчина, якого щосекунди все більше «затягувало» у глину, почав кликати на допомогу.

У цей час неподалік місця події знаходився 14-річний Ярослав. Підбігши до водойми, він не роздумуючи ані миті, кинувся на порятунок дитини. Підпливши ззаду та міцно захопивши за одяг утопаючого, юний рятівник зумів дістатися до берега. З допомогою інших дітей, які в цей час також знаходилися на березі, хлопці вибралися на поверхню.

«Мені було дуже страшно, навіть, на якусь мить здалось, що ми не зможемо вибратися, бо глина засмоктувала» - говорить Ярослав. – «Повз нас на велосипеді проїжджав наш сусід. Я попросив його заїхати до батьків Богдана і покликати їх, бо він був увесь у глині, брудний, знесилений та мокрий. Я дав йому свою куртку. Через декілька хвилин тато забрав Богдана додому, і вже потім йому викликали швидку допомогу. Як виявилось, Богдан дуже сильно наковтався брудної води. Лікарі промили шлунок та сказали, що його життю нічого не загрожує» - згадує рятівник.

Слова юного героя про те, що в той день це був його обов`язок, і що на його місці так зробив би кожен, сьогодні — підтверджені на всі 100%.

Дізнавшись про мужні дії Ярослава Степаненка під час порятунку життя дитини, Управлінням було висунуто його кандидатуру на участь у Всеукраїнській акції «Герой-рятувальник року».
24.10.2019 18:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter