У Корсунь-Шевченківському встановили особу чоловіка, що стріляв з пневматичної зброї по собакам і котам

В Корсуні, можливо, виявили стрілка з пневмозброї, що кілька років тероризує місто. Про це інформують у Черкаському прес-клубі.

- Він упав і почав корчитися у траві, потекла кров, моя донька так страшно перелякалась, що і досі не може нормально спати, бо та картина стає перед очима, - розповідає корсунчанка Наталя, що постраждала від сусіда, який, ймовірно, тероризував не лише оточуючих, але й ціле місто.

Наталя мешкає поряд із Віктором, що у вільний час «розважається» стрільбою із пневматичної зброї по котах і собаках сусідів. Не виключено, що не лише їх, оскільки, за інформацією місцевого ветеринарного центру «Айболіт», до них щороку, уже кілька років поспіль, потрапляє до 15 тварин, розстріляних із пневматики. Частина з них помирає, ще частина – припускають у центрі, гине одразу просто на місці, тому до них і не потрапляє.

За словами Наталі, того дня вона випустила кота з будинку і сама вийшла на подвір’я. Бачила, як кіт сів на огорожу – а через секунду пролунав постріл і скривавлений, він упав у траву. Наталя негайно кинулася до ветеринарного центру «Айболіт», де кота прооперували, виявивши кулю, яка застрягла у черепі тварини. Лікарі сподіваються на одужання, проте, врятувати око тваринці, швидше за все, не вдасться.

- З моїм котом Віктор чинить так не вперше. За місяць до цього випадку він уже поцілив йому у ногу, - розповідає Наталя. - Кіт сильно кричав, почав шкутильгати, а Віктор відповідав мені, що так само буде й зі мною, моєю донькою та мамою (ми живемо утрьох). Тоді я, каюсь, не добивалася справедливості, а сьогодні готова іти до кінця. Є свідки, є докази – а наші сусіди, яких опитала поліція, розповіли стільки жахливих фактів про своїх тварин, які теж постраждали від Віктора, що наш Лакі ще «легко» відбувся.

- За цим фактом відкрито кримінальне провадження за статтею 299 Кримінального кодексу України – «Жорстоке поводження із тваринами», внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, наразі проводяться слідчі дії для збору доказів, що підтверджують вчинення злочину, передбаченого даною статтею. І найближчим часом планується направлення матеріалів до прокуратури для вирішення питання про повідомлення про підозру особі, - констатує заступник начальника Корсунь-Шевченківського відділення поліції Звенигородського відділу поліції ГУ НП у Черкаській області Максим Охріменко. - Кримінальне провадження за статтею 299 ККУ у нас відкрито уперше, принаймні, за останні півтора роки, ми не отримували звернень від людей із цього приводу, де були б ознаки злочину.

- До нас системно потрапляють тварини, підстрелені з пневматичної зброї, - констатує засновник ветеринарного центру «Айболіт», ветеринарний лікар Спартак Войтик. – Часом сліди пневматичних поранень виявляємо випадково, під час звернення власників тварин з іншого приводу – і на рентгензнімку чітко проглядаються кулі, що застрягли у тілі тварини. Підозри на підстріл майже завжди виправдовуються, коли стається раптовий параліч. Коли куля втрапляє у хребет, тварину паралізує і шанси на її одужання після такого часто мізерні. Якось у тілі кота ми виявили одразу 12 пневматичних куль – скоріше за все, тварину просто розстрілювали упритул… На жаль, пневматична зброя сьогодні легкодоступна, недорога, не потребує реєстрації – і випробовують її часто саме на птахах або тваринах, байдужі до того, що це – вбивство, яке це стане великим горем для власника тварини. Залежно від видів пневматичної зброї, кулі або входять у тіло, ламаючи ребра і пробиваючи легені, і залишаються у тварині, або ж проходять навиліт, залишаючи крихітний отвір, як після голки - у такому випадку, власник може і не зрозуміти, від чого померла його тварина… Часто власники тварин не розуміють, що сьогодні закон захищає усіх однаково – і не звертаються до поліції, навіть якщо їх підозри на те, що над їх твариною познущалися, отримують підтвердження ветеринарного лікаря.
18.07.2019 11:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter