За останні два тижні через крадіжки обладнання в Черкасах зупинилися 30 ліфтів

За останні два тижні через крадіжки обладнання в Черкасах зупинилися 30 ліфтів Як інформують у міськраді Черкас, за останні два тижнів у черкаських багатоповерхівках зафіксовано понад 30 подібних випадків. Переважно крадії демонтують гальмівні котушки, які складаються з міді.

У пунктах прийому металобрухту кілограм такого металу коштує близько 160 гривень. Тож за одну котушку вандал може вторгувати понад 600 гривень. Тоді як комунальним підприємствам придбання нової вартує 2,5 тисячі гривень.

Про це сьогодні під час засідання виконкому розповів директор КП СУБ «Соснівська» Роман Моторний.

За його словами, нині у Соснівському районі через викрадення обладнання зупинено десять ліфтів, ще 11 – у Придніпровському.

Роман Васильович зауважує, що часто вандали, демонтуючи котушку, трощать ледь не все обладнання, відновлення якого підприємству обійдеться у 40, а то й 60 тисяч гривень.

– Це – серйозна проблема, бо зараз щоденно ми фіксуємо до п’яти таких випадків. Тобто, зрозуміло, що хтось налагодив у цьому напрямку справжній бізнес, і діє конвеєром у черкаських багатоповерхівках. Окрема тема – фінансовий бік таких крадіжок. Зараз служби утримання будинків змушені щоденно витрачати значні кошти на відновлення та запуск ліфтів. Це – ті ресурси, які ми змогли б спрямувати на оновлення та ремонт житлового фонду наших мешканців. У грошовому еквіваленті – це десятки тисяч гривень у місяць. Тому звертаюсь до всіх жителів Черкас з проханням у разі виявлення фактів демонтажу ліфтового обладнання терміново повідомляти до правоохоронних органів, – наголосив Роман Моторний.

Підтримав його і міський голова Анатолій Бондаренко, зауваживши, що відповідальне ставлення мешканців багатоповерхівок до спільного майна, де вони проживають і яким користуються, – запорука його надійності та тривалості термінів експлуатації.

- Нерідко саме через байдужість та мовчазну згоду тих, хто чує чи бачить, що здійснюються крадіжки, на жаль, ми маємо таку невтішну динаміку із зупинками ліфтів у Черкасах. Тоді як для родин, де є хворі, люди похилого віку, такі ситуації є справжньою трагедією, – констатував Анатолій Васильович.

Тому за дорученням міського голови Служби утримання будинків за можливості намагаються оперативно відновити обладнання та запустити ліфти.

Крім цього, Анатолій Бондаренко закликав керівництво правоохоронних органів Черкас активізувати роботу у цьому напрямку. Зокрема, з виявлення та затримання ліфтових вандалів. А також – перевірки законності діяльності пунктів металобрухту.

Це, до речі, стосується прийому мідних котушок гальм з ліфтів, але решіток зливової каналізації та кришок люків, від крадіжок яких теж потерпає місто.
05.06.2018 18:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter