Подробности: У Черкасах триває захоплення берегової лінії під приватні котеджі

Черкащани втратили один з улюблених пляжів. Берегова смуга за 4 роки перетворилася на таку собі Венецію прямо на воді там, як гриби після дощу, з'являються розкішні котеджі. А місцевим тепер до річки не підступитися. Хто і яким чином всупереч закону відхопив собі ласий шматок дізнавалися наші кореспонденти.

Мальовничий куточок із сосновим лісом та піщаним пляжем гарне місце для відпочинку. Було. Тепер частину берега, де стоять будинки, обгородили парканами. Іншу частину розмітили стовпчиками. Ці робітники у мерзлому піску риють яму під черговий фундамент. Для кого будують кажуть, що не знають.

Не на камеру зізнаються, поспішають встигнути до весни цей будинок, як і сусідні, має стояти на воді. Землю під забудову міська рада віддала в довгострокову оренду ще 10 років тому. Згодом дозволила некапітальне будівництво. Відтоді за словами місцевих мешканців пляж у їхньому мікрорайоні тане мов на очах.

"Скоро вони і до дамби мабуть дійдуть, бо в 14 році ми тут були піднялися трохи, то зупинилися, правда, якісь я не знаю навіть хто спалили два будиночки, вони були притихли", - сказала Анна Демченко, жителька Черкас.

Ось цей чоловік у бушлаті співробітника Міністерства надзвичайних справ переконаний: прибережна зона його приватна власність.

За п'ять років боротьби із забудовниками, професійний будівельник Микола Мохнар став справжнім юристом. Показує стоси документів, за якими штучно створений "намив Соснівський" є захисною спорудою водного фонду. Як міська рада могла віддати цю ділянку під забудову, у чоловіка в голові не вкладається.

"Її взагалі не можна, згідно закону, навіть в оренду віддавати , не то що на ній будуватись", - сказав Микола Мохнарю, житель Черкас.

Начальник департаменту архітектури, через зайнятість, зустрітися з нами не зміг. Але телефоном повідомив відповідати за надання землі і дозволи на забудову, видані попередниками, не збирається. Хоч і визнає капітальне будівництво тут заборонене.

"Визначити капітальність може тільки експертиза. А експертизу призначають рішенням суду, як мій колега, начальник управління архітектури, планує чи не планує Зроби перевірку, я не можу вам сказати ", - сказав Артур Савін, директор департаменту архітектури, містобудування та інспектування Черкаської міської ради.

Нині люди збирають підписи і планують надіслати листа президентові з проханням припинити будівництво. Якщо їх не почують готові самотужки прибрати котеджі з пляжу.

Станіслав Кухарчук Подробности-ТВ
22.12.2016 18:38
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter