DataLife Engine > Політика > Депутати Черкаської міськради проголосували за звернення до Зеленського проти продажу землі в Україні

Депутати Черкаської міськради проголосували за звернення до Зеленського проти продажу землі в Україні


21-02-2020, 10:40. Разместил: victor
Депутати Черкаської міськради проголосували за звернення до Зеленського проти продажу землі в Україні Як інформують у міськраді Черкас, 20 лютого депутати Черкаської міської ради на засіданні сесії проголосували за звернення до Президента України щодо недопущення вільного обігу земель сільськогосподарського призначення.

Його текст зачитав депутат Юрій Тренкін.

«Вважаємо, що відкриття ринку землі, особливо зважаючи на воєнний конфлікт на Сході України, нині неможливо. До моменту призупинення дії мораторію на продаж землі необхідно організувати широке публічне обговорення покрокового запровадження прозорого і цивільного обігу земель та ініціювати референдум щодо заборони іноземним фізичним чи юридичним особам прямо або опосередковано набувати у власність українські землі сільськогосподарського призначення. Крім того, необхідно провести повну інвентаризацію таких земель, завершивши формування земельного кадастру», – наголосив Юрій Тренкін.

Він також звернув увагу присутніх на те, що сьогодні відсутні ринкові механізми, за яким можна сформувати реальну ціну на землю, а також відсутні програми пільгового кредитування національного сільськогосподарського товаровиробника, зокрема, і малих фермерських господарств. Це ставить сільського господаря у неможливість конкурувати з агрохолдингами та корпораціями, які мають можливість користуватися залученими іноземними інвестиціями.

Звернення підтримали 23 депутати.

«Ухвалене рішення – це думка не лише депутатського корпусу, а й усієї територіальної громади Черкас. З проханням ухвалити таке звернення до мене неодноразово зверталися громадяни під час особистих зустрічей. Тому я дякую депутатському корпусу за висловлену позицію», – прокоментував міський голова Анатолій Бондаренко.

Вернуться назад