11 громадських організацій Черкащини відмовилися від співпраці з владою Януковича

11 громадських організацій Черкащини відмовилися від співпраці з владою ЯнуковичаКерівники низки громадських організацій Черкащини заявили про відмову від співпраці з владними інститутами, які «втратили зв’язок з народом, діє не в його інтересах, вдається до насилля та виправдовує кропролиття мирних громадян». Відповідну заяву підписали Голова Громадської ради при Черкаській ОДА, голова правління ЧОБФ "Паритет" Сергій Гончар, Черкаська обласна організація Комітету виборців України (Максим Михлик), Громадянська мережа "ОПОРА" (Микола Макуха), БФ "Наддніпрянський фонд" (Aнна Хaрченко), КМГО "Молода Черкащина" (Вікторія Феофiловa), Благодійний фонд імені Олександра Кошиця (Оксана Колісник), ГО Демократичний альянс (Таїсія Плахута), Черкаська обласна організація Національної Спілки журналістів України (Сергій Томіленко), ГО «Фонд розвитку «Шевченків край» (Яків Прогнімак), Асоціація незалежних творчих ініціатив (Сергій Пасічник), ГО "Молодь за відродження села" (Назар Лавріненко).
Текст заяви нижче

Громадські організації Черкаської області приєднуються до Заяв Уповноваженого Верховної ради України з прав людини, Української Гельсінської спілки з прав людини, Міжнародного фонду “Відродження”, інших громадських та правозахисних організацій України, міжнародних організацій та дипломатичних представництв іноземних держав, що рішуче засудили насилля, здійснене українською владою проти мирних громадян України й інших країн в Києві та інших містах України.
Конституція України гарантує кожному право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації. Аналогічні гарантії містить Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод, яка є частиною національного законодавства України.
Проте, вранці 30 листопада 2013 року працівники правоохоронних органів, застосувавши грубу силу, оточили і розправились з мирними громадянами, переслідували учасників мітингу, добивали їх, а також намагались вдертись до релігійних споруд, де опинилась частина протестувальників.
Будь-які пояснення, що виправдовують явно непропорційне застосування сили потребами встановлення новорічної ялинки, є надзвичайно цинічними, неприйнятними і мають бути відкинуті. Спроби виправдатись тим, що проти працівників міліції була застосована сила, також не можуть братись до уваги, у світлі числених повідомлень і свідоцтв про заздалегідь підготовлені владою провокації. Контекст подій не залишає сумніву, що рішення про саботаж підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, яке викликало широкий протест у вигляді “Євромайданів”, та злочинний наказ щодо насильницького розгону мирних громадян мають прямий зв’язок і відповідальність за них повністю лежить на нинішній владі. Останні події довели, що правлячий режим, очолюваний Віктором Януковичем і Партією регіонів, втратив зв’язок з народом, діє не в його інтересах, вдається до насилля та виправдовує кропролиття мирних громадян.
Влада, що здійснює насилля проти власних мирних громадян, втрачає легітимність і право керувати країною. Ми приєднуємось до вимоги імпічменту Президента України та відставки уряду і вимагаємо якнайшвидшого розслідування злочинів, вчинених особами, вдягнутими у форму спецпідрозділів міліції, під час розгону мирного зібрання на майдані Незалежності у Києві й інших містах України, та притягнення всіх причетних до кримінальної відповідальності. Вважаємо співробітництво громадянського суспільства України з режимом, який практикує насилля та залякування мирних громадян, неприйнятним.
Ми заявляємо про свій вихід з усіх консультативно-дорадчих органів при органах виконавчої влади і припиненням інших форм співпраці - до зміни влади і повернення України на шлях демократичного розвитку й європейської інтеграції, та закликаємо інших громадських активістів вчинити аналогічно. Підтримуємо громадську позицію державних посадовців, що в ці дні зрікаються своїх посад, та членів правлячої партії, що покидають її, через небажання і надалі брати участь в грабуванні, приниженні й фізичному знищенні власного народу. Ми закликаємо до мирних форм громадського спротиву і до законних форм вирішення політичної кризи, що розгортається в Україні, оскільки тільки таким чином можна зміцнити її соборність, відновити незалежність і повернути на шлях цивілізованого розвитку й інтеграції до ЄС.
Вимагаємо:
Голові ОДА
- припинити залучення бюджетних працівників на мітинги та заходи що організовує Партія Регіонів, використання бюджетних ресурсів для організації таких заходів провести розслідування та покарати винних у розгоні зібрання на підтримку ЄС та знесенні наметів на Соборній площі 24 листопада, відшкодувати вартість пошкодженого міліціянтами майна громадських діячів.
- підкріпити своє оприлюднене "щире обуреня подіями, які відбулися вночі на Майдані Незалежності" діями, та не встановлювати ялинку від Облдержадміністрації, утриматись від проведення розважальних заходів на Соборній площі - головній політичній площі області. (вперше ялинка на цій площі була встановлена владою під час "помаранчевої" революції для блокування проведення на ній Майдану - ганебна практика продовжується до цього дня, коли під виглядом організації всіляких свят фактично скасовується право громадян на проведення мирних зібрань).

. Виконавчому комітету міської ради
- звернутись до суду наряду з іншими громадськими організаціями партіями та громадянами щодо скасувння постанови суду про заборону проведення мирних зібрань на ключових площах міста до 25 січня 2014.
02.12.2013 15:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter