Лауреат Симоненківської премії Даценко "номінує" "непривітанта" Тулуба на звання "Ворог преси-2011"

Лауреат Симоненківської премії Даценко "номінує" "непривітанта" Тулуба на звання "Ворог преси-2011"Черкаська опозиція «номінувала» голову Черкаської ОДА Сергія Тулуба на звання «Ворога преси – 2011».
«Рада опозиційних сил Черкащини обговорила ситуацію із свободою слова в області і впевнена, що Сергій Тулуб заслуговує в цьому рейтингу на перше місце, - заявив координатор об`єднаної опозиції Леонід Даценко. – У 2011 році в області за мовчазної згоди губернатора було закрито опозиційний канал «Антенна», звільнено редакторів обох обласних комунальних газет, адміністративним чином наганялась передплата на комунальні та партійні видання Партії регіонів. Загалом склалась важка атмосфера цензури, попри неодноразові усні і письмові звернення, навіть депутатам обласної ради від опозиції було повністю закрито доступ до ефіру держтелерадіокомпанії «Рось» та до комунальних видань.»
Повністю весь перелік «злочинів» Тулуба проти вільної преси опозиція виклала в листі-зверненні, яке направила на ім`я голови Національної спілки журналістів України Ігора Лубченка та голови Черкаського обласного осередку НСЖУ Сергія Томіленка.
«Шановні Ігоре Федоровичу та Сергію Антоновичу!
Звертаємось До Вас з пропозицією розглянути питання про утиски свободи слова на Черкащині головою обласної державної адміністрації Сергієм Тулубом та внесення його в антирейтинг Спілки „Вороги преси – 2011”.
Вважаємо, що для такої негативної оцінки є всі підстави. У 2011 році за його мовчазної згоди було припинено діяльність єдиного в області опозиційного телевізійного каналу «Антена», який неодноразово критикував Президента, уряд та очільників влади в Черкаській області за недолугу і навіть шкідливу для суспільства соціально – економічну політику, за деспотичні методи керівництва самого Сергія Тулуба та його найближчих соратників, серйозні прорахунки та абсолютну непрозорість у підборі та призначенні чиновників на відповідальні посади, унаслідок чого на посадах різного рівня по кілька разів за рік змінювались місцеві керівники або з`являлись люди невідомі і чужі, часто з Донецького регіону, нерідко без відповідної освіти та досвіду роботи.
Прикладом може слугувати таємниче призначення того ж екс-голови Чигиринської РДА Володимира Калашнікова – начальником Головного управління інвестиційно-інноваційної політики, підприємництва та зовнішніх зносин ОДА або екс-голови Черкаської РДА Михайла Склярова – начальником Головного управління праці та соціального захисту населення…
Також протягом року на прес – конференціях і нарадах Сергій Тулуб дозволяв собі принижувати діяльність журналістів, керівників електронних та друкованих засобів масової інформації, особливо ОДТРК «Рось», газет «Нова доба» та «Черкаський край». Волюнтаристська позиція керівника ОДА щодо інформаційної політики обласних комунальних газет зрештою призвела до звільнення головних редакторів „Нової Доби” та „Черкаського краю” і призначення на ці посади інших людей. Без пояснень і аргументів чи то проти звільнених, чи за призначених…
Після так само непрозорого призначення на посаду гендиректора ОДТРК «Рось» Юрія Уздеміра в колективі телерадіокомпанії запанувала важка атмосфера цензури: в ефірі запанувало суцільне восхваляння влади, дійшло до того, що через довгу підгонку новинних сюжетів під потрібні керівництву області акценти зривались випуски новин, за що потім карали журналістів.
Можемо навести також одне з останніх висловлювань Сергія Тулуба щодо ОДТРК „Рось”: «Потрібно приватизувати облтелерадіокомпанію». Голова ОДА, певне, забувся, що ОДТРК йому безпосередньо не підпорядкована.
В той же час, губернатор здійснив чимало зусиль, щоб взяти під контроль вже усталений інформаційний простір області, зокрема створюючи нові видання з яскраво вираженою партійною спрямованістю, адміністративним чином „наганяючи” їм передплату, намагаючись перетворити прес-службу ОДА в повноцінне інформаційне агентство, яке замість простого інформування про роботу влади, взялося б коригувати громадську думку і займатись відвертою пропагандою.
Характерно, що протягом 2011 року у комунальних ЗМІ практично була відсутня думка опозиційних політиків, депутатів місцевих рад, як ми розуміємо, за вказівкою керівництва області.
Таким чином вважаємо, що в області створена обстановка залякування і приниження редакційних колективів комунальних та приватних ЗМІ….»
20.01.2012 12:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
08:50 23.01.2012 Klavdyj:
Чи надавати Тулубу звання "Ворог преси-2011" - питання дискусійне.. А що до Даценка, то титул "ЗАПОВЗЯТА МОСЬКА" цілком заслужив!