Антон Яценко у Верховній Раді: 16 законопроектів, 3 проекти, 1 виступ. Більшість ініціатив знімаються з розгляду через зауваження комітетів та експертів

Антон Яценко у Верховній Раді: 16 законопроектів, 3 проекти, 1 виступ. Більшість ініціатив знімаються з розгляду через зауваження комітетів та експертів  За результатами дослідження законотворчої діяльності народних депутатів від Черкащини. проведеним громадянською мережею «Опора», в парламенті VII скликання Антон Яценко (в.о. № 200) увійшов до фракції Партії регіонів та був обраний головою підкомітету з питань цінних паперів, фондового ринку, діяльності державних підприємств, операцій, пов'язаних з реалізацією окремих видів майна, діяльності рейтингових агентств Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності.
Протягом півроку роботи парламенту Антон Яценко, за даними електронної системи реєстрації, був відсутній на 8 засіданнях парламенту із 53. Письмова реєстрація дає дещо інші результати – Антон Яценко не зареєструвався лише на 6 засіданнях, при цьому в усіх цих випадках депутат був відсутній із невідомих причин.
За час роботи в парламенті VII скликання Антон Яценко розробив 19 проектів нормативно-правових актів, з яких 16 законопроектів і 3 проекти постанов. Усі подані законопроекти стали його самостійними ініціативами.
Більшість ініціатив депутата прямо не стосується профілю його роботи як голови підкомітету з питань цінних паперів, фондового ринку, діяльності державних підприємств, операцій, пов'язаних з реалізацією окремих видів майна, діяльності рейтингових агентств Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності. Так, наприклад, Антоном Яценком були подані проекти Законів «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо заборони проведення собачих боїв)» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо охоронної діяльності)» .
Слід відзначити законопроекти «Про забезпечення державної підтримки заходів з розвитку та популяризації української мови та україномовної друкованої продукції», «Про доповнення Кримінального кодексу України статтею 286-1» (яка значно посилює відповідальність за керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного сп'яніння або під впливом наркотичних чи психотропних речовин), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо посилення соціальних гарантій для молоді, інвалідів та інших малозахищених верств населення».
Для вирішення проблем виборців округу Антон Яценко подав законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення водопостачання та водовідведення у місті Умань та Уманському районі» та зареєстрував проект Постанови Верховної Ради «Про заходи щодо збереження ланшафтно-архітектурного комплексу "Садиба Даховських" в Черкаській області».
Жоден із поданих Антоном Яценком законопроектів наразі ще не став чинним актом. .
Значна частина законодавчих ініціатив Антона Яценка була відкликана чи знята із розгляду через суттєві зауваження відповідних комітетів та Головного науково-експертного управління Верховної Ради.
Серед проектів постанов, автором яких є Антон Яценко два стали чинними актами. Обидва вони стосуються відзначення пам’ятних дат («Про підготовку та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка» та «Про відзначення 60-річчя утворення Черкаської області»).
Антон Яценко вніс по 13 поправок до законопроектів «Про внесення змін до Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" щодо емісії облігацій міжнародних фінансових організацій» та «Про внесення змін до Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" щодо емісії облігацій міжнародних фінансових організацій», усі з яких були враховані.
За час роботи у парламенті VII скликання Антон Яценко 1 раз виступив із трибуни та не зробив жодного депутатського запиту.
23.07.2013 15:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter