Зеленський підписав закон про єдину роумінгову зону з ЄС

Президент Володимир Зеленський підписав закон про єдину роумінгову зону з Європейським Союзом.

Як передає Укрінформ, про це інформує пресслужба Апарату Верховної Ради.

«Президент України підписав Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо імплементації норм законодавства Європейського Союзу з питань роумінгу" (законопроєкт №10265)», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що парламент ухвалив цей закон на виконання однієї з умов євроінтеграції України у сфері електронних комунікацій. Так, документ забезпечує приєднання України до спільної роумінгової зони Україна–ЄС та отримання українцями послуг роумінгу в країнах ЄС у режимі «Роумінг як удома» (RLAH).

Зазначається, що на практиці RLAH – це послуга, яка означає, що під час подорожей до ЄС дзвінки, SMS та передача даних включені у домашній пакет послуг, відповідно послуги роумінгу надаються без додаткової плати. Також перевагами спільної роумінгової зони зможуть скористатись і користувачі європейських операторів, які подорожують в Україну.

Окрім того, завдяки цьому закону істотно покращується інвестиційний клімат для бізнесу у сфері електронних комунікацій. Українські суб’єкти господарювання отримають високий ступінь довіри, працюючи за єдиними правилами з європейськими партнерами відповідно до законодавства ЄС, ідеться у повідомленні.

Також закон забезпечує ефективне співробітництво з Органом європейських регуляторів електронних комунікацій (BEREC) та виконання умов для отримання Україною режиму внутрішнього ринку з ЄС у сфері електронних комунікацій.

Як повідомлялося, 22 травня 2024 року Верховна Рада ухвалила закон про єдину роумінгову зону з Європейським Союзом.
18.06.2024 14:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter