"Слуги народу" анонсують глобальний законопроект про зміни щодо мобілізації в Україні

Депутат Верховної Ради від фракції "Слуга народу", член комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Мар'яна Безугла анонсувала реєстрацію глобального законопроєкту про зміни щодо мобілізації.

Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook, передають Українські Новини.

"Наразі готуємо до реєстрації великий законопроєкт щодо мобілізації, військового обліку та проходження військової служби", – написала нардеп.

За її словами, буде змінено порядок надання відстрочки від призову громадянам, які здобувають передвищу та вищу освіту.

Передбачається усунути можливість уникнення від призову шляхом здобуття другої, третьої передвищої або вищої освіти.

Пропонується, щоб на військовий облік брали осіб, які були засуджені за вчинення кримінального правопорушення до позбавлення волі, обмеження волі, у тому числі із звільненням від відбування покарання.

"На сьогоднішній день право на відстрочку мають особи зайняті постійним доглядом за батьками дружини (чоловіка), а змінами передбачається, що право на відстрочку будуть мати особи, які доглядають тільки за своїми батьками. Військовозобов’язані, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю ІІІ групи, втрачають право на відстрочку. Коло осіб, які мають право на відстрочку по догляду за особою з інвалідністю І та ІІ групи або особою, яка за висновком МСЕК потребує постійного догляду, зменшено до членів сім’ї першого ступеня споріднення (батьки та батьки чоловіка (дружини), діти, діти чоловіка (дружини), у тому числі усиновлені)", – зазначила Безугла щодо змін стосовно мобілізації.
20.11.2023 17:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter