Міськрада Сміли звернулася до КМУ з вимогою перевірки обгрунтованості зростання тарифів

мілянські депутати, як і всі громадяни України, також стурбовані зростанням цін на постачання та розподіл електричної енергії та природного газу для населення.
Тож вони ухвалили Звернення до Кабінету Міністрів України та Черкаської обласної ради з вимогою перевірити обґрунтованість цін на природний газ і електроенергію, в тому числі, за розподіл та транспортування.

Також депутати вимагають посилити заходи соціального захисту населення в умовах стрімкого зростання тарифів на комунальні послуги.

Звернення
депутатів Смілянської міської ради

На сьогоднішній день в українському суспільстві склалася досить напружена соціально-економічна ситуація на фоні стрімкого зубожіння населення. Заходи по боротьбі з COVID-19, відсутність ефективних реформ, нестримна інфляція, скорочення робочих місць, відсутність повноцінної підтримки малого та середнього бізнесу в умовах карантинних обмежень негативно впливають на якість життя наших громадян.

Ми, депутати Смілянської міської ради VІІІ скликання, глибоко стурбовані зростанням цін на постачання та розподіл електричної енергії та природного газу для населення, що стали наслідком низки рішень Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Попри те, що в Україні вже працює ринок газу, споживачі цієї послуги не відчули позитивних змін. Третій місяць поспіль в Україні зростають ціни на газ. Різниця в ціні газу у різних постачальників досягає 35%. Це пов’язано з тим, що в Україні, згідно з методикою розрахунку ціни на газ, орієнтиром є пріоритет імпорту. Оптова ціна газу всередині країни встановлюється виходячи з ситуації та ринкової кон’юнктури, які на даний момент сформувалися в Європі.
Внаслідок підвищення цін на газ та електроенергію відбудеться підняття тарифної сітки для виробників теплової енергії, що призведе до посилення соціальної напруги у місті.

На наше переконання, державна політика у сфері житлово-комунальних послуг має вибудовуватися на принципах формування тарифів з урахуванням досягнутого рівня соціально-економічного розвитку країни. Натомість, протягом останніх років зростання вартості енергоносіїв в Україні значно випереджає ріст доходів населення. Чергове підняття цін для населення та бізнесу матиме катастрофічний вплив на рівень та умови життя більшості громадян країни. Як наслідок, збільшення заборгованості населення за спожиті комунальні послуги, значна кількість українців опиниться за межею бідності.

Стосовно субсидій, які мають захистити частину громадян, то в державному бюджеті на 2021 рік коштів на виплату субсидій майже на 7% менше, ніж у 2020 році, що, з урахуванням зростання вартості енергоносіїв, не дасть можливості забезпечити субсидіями громадян навіть на рівні 2020 року.

На нашу думку, у період пандемії коронавірусу COVID-19 влада має підтримати як бізнес, так і населення та встановити мораторій на підвищення будь-яких тарифів.

Тому звертаємося до Вас з проханням підтримати звернення депутатів Смілянської міської ради до Кабінету Міністрів України, затвердженого рішенням міської ради від 27.01.2021 № 7-11/VIIІ з вимогою вжити невідкладних заходів. А саме:

- доручити НКРЕКП спільно з Антимонопольним комітетом перевірити обґрунтованість цін на природний газ та електроенергію, в тому числі, розподіл та транспортування;
- здійснити аудит формування тарифів та розглянути можливість зниження складових тарифу;
- ухвалити рішення про спрямування на потреби населення газу українського видобутку за ціною закупки, що дозволить миттєво знизити тарифи;
- затвердити прозору та відкриту для населення методику обрахунку та встановлення цін на енергоносії для населення, організацій, підприємств усіх форм власності, яка має передбачити тільки прямі виробничі витрати, мінімальний рівень рентабельності, надавачів послуг та публічне обговорення;
- зупинити рішення про підвищення з 01.01.2021 року ціни на природний газ для потреб населення, та скасування пільгових 100 кВт для населення, а також пільгових 3000 кВт для населення, яке має встановлене електричне опалення. Переглянути вартість енергоносіїв на предмет їх економічної обґрунтованості, у тому числі шляхом утворення відповідної Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України;
- посилити заходи соціального захисту населення в умовах стрімкого зростання тарифів на комунальні послуги.

На нашу думку, реалізація зазначених заходів дозволить знизити рівень напруги у суспільстві, сприятиме відкритості при формуванні цінової політики на ринку енергоносіїв та сприятиме підвищенню якості життя громадян України.

Сміла.ua
04.02.2021 17:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter