ЦВК скасувала постанову Уманської ТВК про відмову в реєстрації мера Умані Олександра Цебрія

ЦВК скасувала постанову Уманської ТВК про відмову в реєстрації мера Умані Олександра Цебрія ЦВК скасувала постанову Уманської міської ТВК про відмову в реєстрації кандидата на посаду Уманського міського голови Олександра Цебрія.

До ЦВК надійшла скарга ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ПРОПОЗИЦІЯ”, у якій суб’єкт звернення просив, зокрема, визнати протиправною бездіяльність Уманської міської територіальної виборчої комісії щодо неповідомлення про виявлені недоліки у поданих до цієї виборчої комісії документах для реєстрації кандидата на посаду Уманського міського голови Цебрія О.В., висунутого зазначеною місцевою організацією політичної партії. А також – у зв’язку з цим скасувати постанову вказаної виборчої комісії про відмову в реєстрації кандидата на посаду Уманського міського голови Цебрія О.В.

Вивчивши скаргу, додані до неї матеріали, а також пояснення членів Уманської міської ТВК, Комісія зазначила, що суб’єктом оскарження спростовано твердження скарги стосовно бездіяльності Уманської міської територіальної виборчої комісії щодо неповідомлення суб’єкта звернення зі скаргою про виявлені недоліки та ненадання можливості щодо їх виправлення.

Відтак ЦВК відмовила у задоволенні скарги в частині визнання протиправною бездіяльності Уманської міської ТВК.

Разом з тим, зважаючи на виявлені за результатами розгляду скарги обставини, Комісія з власної ініціативи розглянула викладені у ній факти.

Так, було встановлено, зокрема, що порушення, про які зазначено у постанові цієї комісії від 25 вересня 2020 року № 26 як підстави для відмови у реєстрації кандидата, фактично є неточностями у поданих документах, які не є перешкодою для розуміння змісту викладених відомостей, тож вони можуть бути усунуті в порядку, визначеному Виборчим кодексом України. Такі недоліки не можуть вважатися підставою для відмови в реєстрації кандидата на посаду міського голови.

Відтак Комісія скасувала постанову Уманської міської ТВК від 25 вересня 2020 року “Про відмову в реєстрації кандидата на посаду Уманського міського голови Уманського району Черкаської області Цебрія Олександра Володимировича, 04.06.1974 року народження, висунутого ЧЕРКАСЬКОЮ ОБЛАСНОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ПРОПОЗИЦІЯ” на перших виборах депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року”.

Окрім того – зобов’язала цю комісію до 21:00 30 вересня 2020 року повторно розглянути документи, подані для реєстрації кандидата на посаду Уманського міського голови Цебрія О.В., у відповідності до вимог Виборчого кодексу України і з урахуванням постанови ЦВК та невідкладно поінформувати Комісію про прийняте рішення.
30.09.2020 08:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter