"Фронтовики" Старікова й Поляков обережно покритикувалит бюджет області на 2013 рік

"Фронтовики" Старікова й Поляков обережно покритикувалит бюджет області на 2013 рік  Прийнятий поспіхом, без ефективної програми соціально-економічного розвитку Черкащини, орієнтований фактично на виплату заробітних плат і комунальних послуг. Так представники "Фронту змін" - депутат Черкаської облради Наталія Старікова і депутат Уманської міськради Максим Поляков охарактеризували обласний бюджет на 2013 рік, інформують у Черкаському ФЗ.
Обласний бюджет був прийнятий на пленарному засіданні сесії 28 грудня. Дохідна частина становить 2 млрд. 601 млн. 959, 3 тис. грн., видаткова - 2 млрд. 601 млн. 487, 8 тис. грн. Бюджет підтримало 63 із присутніх 75 депутатів.
"Я голосувала проти цього бюджету. По-перше, документ не дали вивчити. Проект бюджету ми отримали за кілька днів до сесії. Прикро, що такий важливий документ облрада приймала поквапливо, без програми соціально-економічного розвитку. Наступне, в ньому суттєво збільшено резервний фонд. Якщо у 2012 році він становив трохи більше 644 тис., то у 2013 - 9,3 млн. Що це означає? Швидше за все, в 2013 році розподілення коштів відбуватиметься за розсудом обласної держадміністрації. По-третє, усі видатки, передбачені на 2013 рік на соціальну сферу, суттєво не змінюються в умовах постійного зростання інфляції, рівня цін, - сказала Наталія Старікова. - На мій погляд, бюджет є бюджетом виживання. Його вистачатиме на оплату заробітної плати і комунальних послуг".
На думку Максима Полякова, обласний бюджет на наступний рік - не соціальний.
"Можна сказати чітко: бюджет 2013 року - це бюджет планового знищення Черкащини. У програмі соціально-економічного розвитку Черкащини не виписано немає жодних механізмів власне розвитку, а лише закладено інфляцію і збільшено показники. Конкретних проектів, наприклад, по залученню інвесторів, ми не побачимо, - сказав Максим Поляков. - В Європі бюджет працює інакше. Там роблять "точки прориву", концентрують фінансові зусилля туди, де повинен бути максимальний ефект. Ми повинні зрозуміти, що нас не годує соціальна сфера, а промисловість. Тому потрібно розвивати саме промисловість і концентрувати кошти в цій сфері, оскільки через рік-два вона дасть швидку віддачу. Бо це нові робочі місця, залучення коштів".
29.01.2013 09:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter