Хто може увійти в новий Уряд Дениса Шмигаля

Сьогодні про звільнення Олексія Гончарука з посади прем’єр-міністра України говорять як у політикумі, так і у ЗМІ, як про майже вирішене питання. Незважаючи на припущення, мовляв, новим прем’єром може стати Арсен Аваков, Валерій Хорошковський чи Сергій Тігіпко (з яким Зеленський практично домовився), це питання досі остаточно не вирішене. Принаймні, про це говорять у "Слузі народу", але все ж зазначають, що найвірогіднішим кандидатом на посаду прем’єра є Денис Шмигаль, чинний віцепрем'єр-міністр та міністр розвитку громад і територій.

У зв’язку з цим https://zik.ua розповідає , хто може очолити уряд замість "наймолодшого прем’єра" Гончарука та замінити на посадах більшість міністрів.

Гончарук знову просить відставки

Вранці 4 березня мережею почала поширюватися заява прем’єр-міністра України Олексія Гончарука про його відставку. Зі сфотографованої заяви зрозуміло, що вона написана 3 березня і адресована Верховній Раді України. Фото заяви прем’єра опублікував у Telegram нардеп від фракції "Слуга народу" Олександр Качура.

"Зараз на комітеті організації державної влади будемо схвалювати відправлення у відставку Гончарука", - написав Качура.

Вранці 4 березня парламентський комітет з питань влади таки порекомендував Верховній Раді прийняти відставку прем'єр-міністра Олексія Гончарука. "За" проголосували 23 представники комітету.

Хто може стати новим прем’єром

Ввечері 3 березня народний депутат від "Слуги народу" Михайло Радуцький заявив, що фракція проголосувала за затвердження кандидатури Дениса Шмигаля на посаду прем'єр-міністра України.

Шмигаль не є широко відомим пересічному українцеві – його політичній кар’єрі немає і року, хоча він є, без перебільшення, успішним бізнесменом. У липні цього року Кабмін призначив його главою Івано-Франківської обласної державної адміністрації, а лише місяць тому – 4 лютого – Шмигаль став віцепрем'єром та міністром розвитку громад і територій. Тому його обличчя не є таким впізнаваним на політичному ландшафті, як, приміром, Авакова, Хорошковського та Тігіпка, проте саме Шмигаль є єдиним офіційним кандидатом на посаду прем’єра.

Денису Шмигалю 44 роки, він родом зі Львова, закінчив економічний факультет університету "Львівська політехніка" за спеціальністю "менеджмент у виробничій сфері". Спершу працював бухгалтером у компаніях Львова, далі керував відділом управління фінансами та економічного аналізу ЗАТ Львівський автобусний завод, а пізніше став його директором з економіко-стратегічного розвитку. Також Шмигаль працював у топ-менеджменті компаній "Комфорт-Інвест" та "Росан-Інвест".

У 2009 році почав працювати помічником голови Львівської ОДА, пізніше очолив департамент інвестицій обладміністрації, а у 2014 році був заступником начальника головного управління фіскальної служби у Львівській області.

У 2015 році Шмигаль стає генеральним директором і членом наглядової ради компанії "Львівхолод", у 2017-2019 роках був заступником гендиректора компанії "ДТЕК Західенерго" та директором Бурштинської ТЕС. Влітку 2019 року його призначили головою Івано-Франківської ОДА, а у лютому 2020 року він увійшов до складу уряду – міністром розвитку громад і територій. На цій посаді він окреслив для себе такі вектори роботи: завершення децентралізації, реформа ЖКГ з конкурентним ринком комунальних послуг та їх постачальниками і реформування будівельної галузі – знищення корупції у сфері будівництва будинків, доріг, інфраструктури.

Детальніше про біографію, політичну кар’єру та статки Дениса Шмигаля можна прочитати у нашому матеріалі за цим посиланням.

Нові обличчя уряду – хто ними може бути

Відомо, що ввечері 3 березня фракція "Слуга народу" разом з президентом Володимиром Зеленським та головою парламенту Дмитром Разумковим зібралися обговорити оновлення складу міністрів, що дозволить "перезавантажити" Кабмін.

Наразі відомо, що на своїх старих посадах залишаться Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, Міністр юстиції Денис Малюська, Міністр інфраструктури Владислав Криклій та Міністр з питань молоді та культури Володимир Бородянський.

При цьому припущення з приводу призначення нових міністрів ширяться як у кулуарах парламенту, так і у мережі. Повідомляється, що новими міністрами в уряді можуть стати:

Віцепрем'єр-міністр із силових питань (новостворена посада) – Олег Коростельов (70 років). Він – генеральний конструктор та керівник КБ "Луч", заслужений авіабудівник України, лауреат Державної премії України у галузі науки та техніки.

Міністр фінансів – Ігор Уманський (45 років) замість Оксани Маркарової. Він закінчив Київський національний економічний університет, має ступінь магістра ділового адміністрування та кандидата економічних наук. У 2009-2010 роках був в. о. міністра фінансів України після відставки Віктора Пинзеника в уряді Юлії Тимошенко, у 2014-2015 роках працював на посаді першого заступника міністра фінансів України.

Міністр економіки – Роман Жуковський (41 рік) замість Тимофія Милованова. Він закінчив Київський національний економічний університет за спеціальністю "міжнародний інвестиційний менеджмент". Свого часу він очолював фінансові та економічні підрозділи за президентства Віктора Ющенка та Віктора Януковича. Працював в "Укрсоцбанку" (2000-2003 рр.), а також у департаменті Міністерства економіки.

Міністр агропромислового комплексу – Тимофій Милованов (45 років). Поки що чинний міністр економіки. Милованов – доцент економіки в Піттсбурзькому університеті, Почесний президент Київської школи економіки, член Ради Національного банку України, у 2016 році працював заступником Голови Ради Національного банку України.

Міністр оборони – Андрій Таран (65 років) замість Андрія Загороднюка. Таран – генерал-лейтенант у відставці. Навчався у Київському вищому зенітному ракетному інженерному училищі за спеціальністю "військовий інженер-радіотехнік", закінчив Військову академію ППО Сухопутних військ у Києві. Служив у центральному апараті Міноборони України, у Головному управлінні розвідки Міноборони. У 2015 році служив на Донбасі та протягом трьох місяців працював у робочій підгрупі з питань безпеки у Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі на переговорах у Мінську. У 2016 році звільнений у запас.

Міністр охорони здоров'я – Ілля Ємець (64 роки) замість Зоряни Скалецької. Український кардіохірург, директор Державного закладу "Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології і кардіохірургії МОЗ України". Є доктором медичних наук, професором кафедри дитячої кардіології і кардіохірургії ім. П. Л. Шупіка.

Міністр розвитку громад і територій – Олексій Чернишов (42 роки) замість Дениса Шмигаля. Наразі працює головою Київської обласної державної адміністрації. Детальніше про Чернишова можна прочитати тут.

Міністр соціальної політики – Марина Лазебна (45 років) замість Юлії Соколовської. Лазебна – кандидатка економічних наук, закінчила Київський державний університет ім. Т. Г. Шевченко за спеціальністю "економіст-менеджер". У 2000-2003 рр. працювала у Міністерстві економіки України спеціалісткою управління соціальних прогнозів та економічної експертизи соціальних реформ. Пізніше працювала у Секретаріаті Кабміну. Також була помічницею Міністра соціальної політики, а у 2013-2014 роках очолювала Державну службу зайнятості України.

Міністр у справах ветеранів – Сергій Бессараб (65 років) замість Оксани Коляди. Бессараб є генерал-лейтенантом, свого часу командував військами Територіального управління "Північ" (2005-2007 рр.). Також був першим заступником командувача Сухопутних військ Збройних Сил України (2012-2015 рр.) та заступником начальника Генерального штабу ЗСУ (з 2015 року).

Міністр з питань реінтеграції Донбасу – Олексій Резніков (53 роки), Заслужений юрист України. Закінчив юридичний факультет Львівського державного університету ім. І. Франка. Працював заступником голови Київської міської державної адміністрації (2016-2018 рр.), заступником мера — секретарем Київської міськради (2014-2015 рр.). З 18 вересня 2019 року Резніков є представником України у робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи.

Міністр енергетики – Іван Плачков (62 роки) замість Олексія Оржеля. Плачков закінчив Одеський політехнічний інститут за спеціальністю "інженер-теплоенергетик". Був головою правління та головою наглядової ради "Київенерго". У 1999 році був Міністром енергетики, протягом 2005-2006 – Міністром палива та енергетики, у 2006-2007 – головою Одеської облдержадміністрації. Також працював радником президента України та депутатом Київської міськради.

Міністр Кабінету міністрів – Олег Немчинов (43 роки) замість Дмитра Дубілета. Немчинов має кваліфікацію бакалавра з правознавства. Працював помічником народних депутатів, а у 2006-2010 рр. був депутатом Львівської обласної ради від Української народної партії. У 2017 році Немчинов працював державним секретарем Міністерства молоді і спорту.

Міністр закордонних справ – Дмитро Кулеба (38 років) замість Вадима Пристайка. Кулеба наразі є віцепрем'єр-міністром України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Він закінчив Інститут міжнародних відносин КНУ ім. Т. Шевченка (за спеціальністю "міжнародне право"). З 2003 року працював аташе Служби головного юридичного радника МЗС України, пізніше займав посади представництва України при міжнародних організаціях у Відні. Пізніше працював у відділі департаменту секретаріату міністра закордонних справ, а у 2013 році — радником віцепрем’єр-міністра України Костянтина Грищенка з гуманітарних питань. З 2016 року призначений Постійним представником України у Раді Європи.

Міністр з питань спорту – Вадим Гутцайт (48 років). Він – український фехтувальник, шабліст, олімпійський чемпіон, президент Федерації фехтування України. Брав участь у трьох Олімпіадах — у 1992 (у складі Об'єднаної команди завоював командне золото), 1996 і 2000 роках. З 2018 року Гутцайт працює Директором Департаменту молоді та спорту Київської міської державної адміністрації. На парламентських виборах 2019 року був кандидатом у нардепи від партії "Слуга народу".

Міністр освіти та науки – невідомо. Подейкують, що Ганну Новосад мали намір залишити на посаді, проте вона сама від цього відмовилася.
04.03.2020 15:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter