На зборах регіональної організації Асоціації міст України мери звернулися до КМУ та ВРУ з вимогою не згортати процес децентралізації в Україні

Як інформують у міськраді Черкас, в обласному центрі відбулися збори регіональної організації Асоціації міст України, під час яких обговорили актуальні питання для місцевого самоврядування. Головною темою зустрічі став бюджетний процес 2020. А саме, формування місцевих бюджетів: новації, проблеми та застереження. У засіданні також взяв участь народний депутат України від 199 округу Сергій Нагорняк.
На зборах регіональної організації Асоціації міст України мери звернулися до КМУ та ВРУ з вимогою не згортати процес децентралізації в Україні

Виступаючи перед очільниками 20 черкаських міст, селищ, сіл та громад, керівник регіональної організації АМУ, міський голова Черкас Анатолій Бондаренко зазначив, що нещодавно за їхнім дорученням відстоював інтереси органів місцевого самоврядування на засіданні Кабінету міністрів у процесі формування бюджету 2020 року.

«Мушу зазначити відверто, що сьогодні тенденції реформування системи фінансів свідчать в цілому про непередбачуваність держави в цьому напрямку. Зокрема, відбувається знову передача додаткових повноважень на місця і намагання в ручному режимі розподілити дохідну частину. Це стосується акцизного податку, який вдалося відстояти на 2020 рік. Проте не вдалося домогтися прозорого розподілу державних ресурсів, дорожньої субвенції, субвенції на соціально-економічний розвиток, тощо. Я впевнений, що спільними зусиллями ми досягнемо прозорої системи взаємодії між державним та місцевими бюджетами», - зауважив Анатолій Бондаренко.

Найболючіше питання, яке на сьогоднішній день хвилює органи місцевого самоврядування - це згортання процесу децентралізації, це вилучення великої кількості ресурсів, які не потрапляють на місця. Учасники засідання висловили стурбованість з цього приводу. Адже коштів на утримання закладів охорони здоров’я, освіти та інших закладів, які сьогодні передала держава на органи місцевого самоврядування, у місцевих бюджетах просто не вистачить.

За результатами засідання учасники підготували резолюцію. Вони звернулися до народних депутатів і до Кабінету міністрів, щоб держава не згортала процеси децентралізації.
21.11.2019 12:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter