Чесно: Нардепка від 194 ТВО Любов Шпак у листопаді не взяла участі в жодному голосуванні

Як інформує пресслужба руху Чесно, у листопаді 2019 року Верховна Рада працювала у сесійному залі 5 днів, провела 7 засідань, на яких відбулося 134 голосувань.

1 листопада набрали чинності зміни до законодавства від 16 жовтня 2019 року, за яким народні депутати не отримують кошти на виконання депутатських повноважень за календарний місяць (так звана “друга депутатська зарплата”), якщо без поважних причин не беруть участі у понад 30% голосувань або у більш як 50% засідань свого комітету упродовж місяця.

У цьому ж законі зазначено, що участь нардепа у не менш як 70% голосувань на кожному пленарному засіданні є підставою для нарахування заробітної плати. Тобто на зарплату буде впливати кожен день пленарного засідання та активність народного депутата.

Згідно з інформацією з офіційного сайту Верховної Ради, у листопаді 47 депутатів не брали участі (тобто їхні картки були в слотах, але не голосували; до цього числа не увійшли нардепи, картки яких були відсутні в слотах) у понад 30% голосувань.

11 народних депутатів не брали участь (не голосували і відсутні) в понад 90%, 48 нардепів – в понад 50% голосувань.

Були відсутніми у більш ніж 30% голосувань 28 народних депутатів.

Узагалі не брали участь в голосуваннях три народні депутати – вони значаться відсутніми під час усіх голосувань:

1.Сергій Власенко ("Батьківщина");

2. Віталій Данілов ("Батьківщина");

3. Любов Шпак ("Слуга народу");

Окрім того, Яна Зінкевич (“Європейська солідарність”) була відсутня під час 124 голосувань, а 10 разів вона залишала картку в слоті, але не натискала на кнопку. Утім, перевірити дані про поважні причини відсутності на сайті ВРУ поки що неможливо.
20.11.2019 17:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter