Черкаська облрада звернулася до ВРУ, Кабміну та Уряду з вимогою не допустити запровадження в Україні ринку землі

Як інформують у Черкаській облраді, 1 жовтня за ініціативи депутатів кількох фракцій було скликано позачергову сесію обласної ради. Відкрив і вів пленарне засідання перший заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко.

У роботі позачергової сесії взяли також участь голова облдержадміністрації Ігор Шевченко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадськості та засобів масової інформації.

До порядку денного було подано чотири проекти звернень, однак в ході обговорення питань порядку денного фракції ВО «Батьківщина» та Всеукраїнського об’єднання «Черкащани» заявили, що підтримують проект звернення депутатів Черкаської обласної ради сьомого скликання до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України про недопущення запровадження в Україні ринку земель сільськогосподарського призначення, внесений фракцією Всеукраїнського об’єднання «Свобода».
Черкаська облрада звернулася до ВРУ, Кабміну та Уряду з вимогою не допустити запровадження в Україні ринку землі

Із проектом цього звернення ознайомив присутніх голова фракції Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олександр Лошков. Він зазначив, що ми не маємо морального права розпродати надбання нації, за яке боролися покоління українців і яке ми маємо передати у спадок нашим нащадкам. Відтак, у зверненні пропонується заборонити в Україні торгівлю землею сільськогосподарського призначення. Крім того, у документі йде мова про створення державного земельного банку. Також пропонується розробити та забезпечити дієву реалізацію державних програм підтримки сільгосптоваровиробників. У ході обговорення цього питання відбулася жвава дискусія.

Проект звернення після повторного повернення до голосування було взято за основу. Потім окремі депутати внесли пропозицію доповнити текст пунктом щодо проведення Всеукраїнського референдуму із запропонованих у зверненні змін.

Звернення до керівництва держави було підтримано 44-ма голосами депутатів.

Друге питання порядку денного, яке також стосувалося теми ринку землі, що його подав депутат Віктор Полозов, не знайшло підтримки депутатів.

На цьому позачергова сесія обласної ради завершила свою роботу.
02.10.2019 11:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter