У Черкасах презентували онлайн-інструмент аналізу програм партій "Вибори 2019: За кого голосувати?”

У Черкасах презентували онлайн-інструмент аналізу програм партій "Вибори 2019: За кого голосувати?”Презентація результатів аналізу програм політичних партій та онлайн-інструменту “Вибори 2019: За кого голосувати?” відбулася 8 липня у місті Черкаси. Відтепер українські виборці витратять всього 15-20 хв для того, щоб ознайомитися з позиціями політичних партій під час дострокових парламентських виборів.

Протягом останніх двох років ГО “Центр UA” чотири рази об’їхала країну з публічними консультаціями по виборчій, медичній та освітній реформах. Під час кожної такої зустрічі фіксували чіткий запит переходу від емоційної до раціональної політичної конкуренції. Але справитися з усіма програмами партій, а це понад 100 тис. знаків у програмах лише у топ-12 політичних сил, у сучасних умовах дуже складно. Тому ми вирішили допомогти українським виборцям, які хочуть зробити раціональний вибір.

Відтепер у простій, легкій та доступній формі українці можуть ознайомитися з програмними обіцянками без води та поетики топ-12 політичних партій (згідно із трьома загальнонаціональними рейтингами). Крім цього, можна також порівняти позиції кандидатів у 25 сферах політики, які входять до компетенції парламенту. Позиції партій команда аналітиків взяла з передвиборчих програм, опублікованих на сайті Центральної виборчої комісії. Окрім цього, виборці можуть пройти онлайн-тест, обрати з позицій партій ті, які відповідають їхнім поглядам і в фіналі побачити ТОП-3 партій, програми яких збігаються з їхніми власними позиціями.

“Останнім часом виборці орієнтуються на емоції, а не на раціональний вибір. З одного боку – є втома від невиконаних обіцянок і популізму політиків, з іншого – небажання глибоко занурюватися в програми політичних партій. Саме тому Центр UA підготувало для виборців інструмент порівняльного аналізу програм основних політичних партій, які мають шанс потрапити до парламенту.

Все, що потрібно, виділити час одного вечора, зайти на сайт та відкрити програмні позиції партій у тих сферах, які вас найбільше цікавлять. А після ознайомлення пройти тест і визначитися чи дійсно ваші принципи і ваші увявлення про улюблену політичну партію співпадають.

Ми сподіваємося, що українці нарешті почнуть підходити до політичного вибору так само усвідомлено і раціонально, як до покупок в магазині.

Зважаючи не тільки на гарну політичну упаковку, а й на внутрішній зміст.”, — зазначив регіональний представник ГО Центр UA в Черкаській області Сергій Пасічник.
10.07.2019 11:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter