У Черкасах презентували результати кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» за підсумками 2018 року

У Черкасах відбулася презентація результатів кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» за підсумками 2018 року. Під час заходу було оголошено лідерів та аутсайдерів оцінювання депутатів Черкаської міської ради та презентовано інтернет-ресурс «Атестація депутатів місцевих рад».
У Черкасах презентували результати кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» за підсумками 2018 року

Оцінювання проводилося по заздалегідь встановленому переліку критеріїв, розроблених експертами Одеського КВУ і які базувалися на вихідних умовах відповідності діяльності місцевих депутатам принципам відкритості та прозорості, доброчесності та підзвітності.

Для формування оцінки діяльності депутатів було проведено оцінювання із двох складових: об’єктивного та експертного. Серед критеріїв першого: розміщення інформації про депутата на сайті міської ради, актуальна інформація про місце прийому та зв'язок з депутатом, інформування виборців про свою діяльність, дисципліна відвідування пленарних засідань та постійних комісій, подання декларації та достовірність відомостей в ній, активність виступів на сесії, наявність звіту про свою діяльність, інформування про використання коштів депутатського фонду тощо. У свою чергу для експертного оцінювання були залучені місцеві журналісти, активісти та громадські діячі, добре ознайомлені із політичною ситуацією в місті.

За словами представника черкаського КВУ Артура Чемириса, на роботу місцевої ради протягом звітного періоду суттєвим чином вплинула політична криза, найбільш гострий етап якої припав саме на 2018 рік. Місцеві депутати стали більше уваги приділяти звітуванню та комунікації з виборцями. Політичне протистояння, постійні конфлікти та відсутність ефективної роботи в сесійній залі призвели до того, що частина депутатського корпусу змушена була компенсувати ці прогалини через активне спілкування.

За результатами об’єктивного оцінювання, як і торік, жоден не отримав максимальної оцінки. Натомість одразу 15 депутатів отримали четвірки. У той же час 5 депутатів мають двійки.

Разом з тим, значно погіршились результати експертного оцінювання. Найвищу оцінку, четвірку, від черкаських експертів отримав лише один депутат – «вільний демократ» Олександр Згіблов. Відразу 24 депутати мають трійки, у решти – двійки. У своєму оцінюванні експерти в основному грунтувалися на ефективності та участі депутатів при ухваленні рішень.

Як пояснив Артур Чемирис, одразу 5 депутатів отримали два бали за результатами як експертного, так і об’єктивного оцінювання. Йдеться про позафракційних Олександра Дишлюка, Руслана Лолу (він покращив свою минулорічну оцінку з одиниці на двійку) та Сергія Тищенка, «батьківщинівця» Руслана Петрика та депутата від «Громадянської позиції» Віталія Мевшу. При цьому, варто зауважити, що Мевша проходить військову службу за контрактом поза межами Черкас, хоч це не позбавляє його від виконання депутатських повноважень.

У ході оцінювання було встановлено, що 2 депутати (позафракційний Сергій Тищенко та представник БПП Володимир Бурячинський) пропустили більше половини пленарних засідань протягом звітного року, що може розглядатися, відповідно до Закону як підстава для відкликання цих депутатів. Окрім того, відразу 21 депутат жодного разу, відповідно до протоколів засідань, не брав участі в активній дискусії, обговоренні чи представлені проектів рішень. Натомість найбільш активними в дискусіях є «черкащанин» Павло Карась та депутат від БПП Олександр Радуцький.

Щодо звітування, то у відкритому доступі відсутня інформація про звіти 4 депутатів: позафракційних Руслана Лоли, Сергія Тищенка, Олександра Дишлюка та представника “Батьківщини” Руслана Петрика. При цьому більшість звітів переважно інформує виборців про активність депутата на окрузі. Натомість у більшості документів відсутня інформація про роботу депутата в сесійній залі, участь в обговоренні та прийнятті рішень, відомостей про прийом, виконання обіцянок тощо.

Артур Чемирис додав, що на сьогодні лише троє депутатів мають на сторінці міської ради біографічні відомості: секретар ради Ярослав Нищик,
депутат-“батьківщинівець” Юрій Тренкін та позафракційний Віталій Косяк.

Чемирис зазначає, що найбільш активними депутати є у соціальній мережі «Фейсбук». Із 42 народних обранців там не зареєстровані лише двоє: представник БПП «Солідарність» Микола Мирза та обранець від «вільних демократів» Василь Соломаха.

Артур Чемирис додає, що всі депутати Черкаської міської ради вчасно подали електронні декларації, разом з тим документи відсутні на сайті місцевої ради і ознайомитись з фінансовими відомостями можна лише на сайті НАЗК.
23.05.2019 14:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter