Депутати підтримали впровадження громадської експертизи роботи міськради Черкас

Депутати підтримали впровадження громадської експертизи роботи міськради Черкас За повідомленням міськради Черкас, депутати підтримали впровадження громадської експертизи діяльності Черкаської міської ради та її виконавчих органів.

Цей проект рішення зареєстрував голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» Микола Фомич. Під час пленарного засідання 21 березня його підтримала більшість обранців.

– Це новий інструмент взаємодії влади та громади, який покликаний з одного боку контролювати діяльність органів виконавчої влади, а з іншого – надавати практичні рекомендації з тих чи інших життєвоважливих питань, які турбують активну громаду нашого міста. Йдеться про невиконання якихось рішень, пропозиції щодо поліпшення програм тощо, – розповідає Микола Фомич.

За його словами, щоб ініціювати громадську експертизу потрібно звернутися із письмовим запитом до міської ради, вказавши предмет експертизи. Після цього міський голова має видати розпорядження про початок громадської експертизи. На сайті має бути створена спеціальна рубрика, в якій інформуватимуть населення про проведення таких заходів.

– Ініціатори експертизи отримають запитувану інформацію та документи, вивчатимуть їх, а потім надсилатимуть висновки у вигляді пропозицій міськраді, які вона має врахувати у своїй роботі, – наголошує депутат.

Такий інструмент активно використовують у прогресивних містах країни: Київ, Вінниця, Львів та інші.

– Також у проекті ми чітко окреслили суб’єктів ініціювання експертизи. Адже розуміємо, що можуть бути зловживання, враховуючи політичну ситуацію у місті. Тому ініціювати експертизу можуть громадські організації та об’єднання лише за сферою своєї статутної діяльності, – говорить Микола Фомич.
25.03.2019 12:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter